Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Tegnérdoppet    Utskriftsdatum  17 oktober 2016   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  09:31   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 september 2016         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            32.80   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            32.90   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            33.30   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            34.30   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            34.79   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            35.24   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            36.13   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            36.57   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            36.61   
10  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            37.31   
11  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            37.42   
12  Fanny Hoffman  2005  Arvika Simsällskap            39.27   
13  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap            39.84   
14  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            41.20   
15  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            41.98   
16  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap            42.71   
17  Saga Jonasson  2005  Mellerud Simklubb            48.12   
18  Ebba Hjerten  2005  Åmåls Simsällskap            49.35   
19  Elise Löfberg Johansson  2005  Mellerud Simklubb            50.30   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            32.55   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            37.80   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            38.37   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            40.22   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            41.55   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap            41.93   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap            43.26   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            43.92   
Freja M Simonsson  2006  Strömstads Simförening            44.02   
10  Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            44.65   
11  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            44.89   
12  Emilia Öhberg  2006  Simklubben Solsta            47.20   
13  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            47.25   
14  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            47.31   
15  Felicia Eriksson  2006  Mellerud Simklubb            57.50   
16  Inez Sandberg  2006  Karlstads Simsällskap            1:01.01   
17  Jennifer Saade  2006  Säffle Simsällskap            1:02.20   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            37.72   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            38.83   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            44.45   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            46.70   
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            47.85   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            48.23   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            48.51   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            49.26   
Renée Ricken  2007  Karlstads Simsällskap            50.32   
10  Emma Myrén  2007  Grums Simsällskap            53.63   
11  Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            54.17   
12  Lovisa Boström  2007  Simklubben Solsta            57.13   
13  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            58.24   
14  Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            58.28   
15  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            59.32   
16  Sara Feki  2007  Säffle Simsällskap            1:00.98   
17  Freja Palm  2008  Filipstads Simklubb            1:08.58   
18  Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            1:10.00   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            31.86   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            33.18   
Joel Simonsson  2005  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            43.37   
Alfred Skogman  2006  Arvika Simsällskap            44.80   
Melker Hedberg  2006  Karlstads Simsällskap            48.65   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsällskap            53.48   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            36.83   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            45.01   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            49.26   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            55.45   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            56.32   
Erik Johansson  2008  Deje Simsällskap            56.86   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap            57.47   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            57.75   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:00.56   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            3:04.03   
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta            3:13.98   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            3:03.94   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            3:18.71   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            3:19.51   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            2:47.91   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            3:06.28   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            3:04.80   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            49.94   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap            50.62   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            52.72   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            53.81   
Emilia Öhberg  2006  Simklubben Solsta            53.89   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            54.66   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            54.66   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap            55.49   
Freja M Simonsson  2006  Strömstads Simförening            57.97   
10  Felicia Eriksson  2006  Mellerud Simklubb            59.37   
11  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            59.99   
12  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            1:00.55   
13  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            1:02.16   
14  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            1:12.82   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            DNS   
Jennifer Saade  2006  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            48.94   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            51.06   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            53.65   
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            55.72   
Lovisa Boström  2007  Simklubben Solsta            56.59   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            58.37   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            1:02.18   
Renée Ricken  2007  Karlstads Simsällskap            1:05.98   
Emma Myrén  2007  Grums Simsällskap            1:07.40   
10  Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            1:08.81   
11  Alice Westberg  2007  Säffle Simsällskap            1:10.78   
12  Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            1:10.96   
13  Hilda Karlsson  2007  Åmåls Simsällskap            1:20.85   
14  Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            1:25.75   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            DNS   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            DSQ   
Sara Feki  2007  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            49.43   
Alfred Skogman  2006  Arvika Simsällskap            1:02.41   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsällskap            1:08.18   
Melker Hedberg  2006  Karlstads Simsällskap            1:08.73   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            49.31   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            55.37   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            1:02.04   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            1:07.59   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            1:07.61   
Erik Johansson  2008  Deje Simsällskap            1:09.30   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:09.55   
Mike Saade  2008  Säffle Simsällskap            1:13.83   
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap            1:17.38   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    43.56        1:33.86   
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta    45.24        1:41.13   
Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb    50.56        1:48.93   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap    51.99        1:53.46   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta    44.21        1:35.12   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    45.71        1:36.31   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    47.55        1:45.63   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    50.15        1:48.42   
Florence Schneider  2004  Mellerud Simklubb    56.03        1:56.09   
Sandra Hadj Belgacem  2004  Åmåls Simsällskap    58.23        2:06.28   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    41.48        1:27.49   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    44.06        1:33.99   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    45.99        1:36.63   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap    46.85        1:39.38   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    48.79        1:44.55   
Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening    49.77        1:44.86   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    50.26        1:47.40   
Fanny Hoffman  2005  Arvika Simsällskap    50.73        1:48.77   
Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    51.44        1:50.51   
10  Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    53.57        1:50.60   
11  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap    50.58        1:51.02   
12  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    55.74        1:57.47   
13  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    57.61        2:02.90   
14  Ebba Hjerten  2005  Åmåls Simsällskap    58.51        2:09.20   
15  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    1:03.33        2:14.16   
16  Elise Löfberg Johansson  2005  Mellerud Simklubb    1:04.38        2:14.78   
Saga Jonasson  2005  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    36.27        1:17.74   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    47.16        1:40.01   
Oliver Lidman  2003  Deje Simsällskap    46.88        1:41.09   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    48.72        1:42.68   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap    45.64        1:43.59   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    51.86        1:48.05   
Albin Svensson  2004  Åmåls Simsällskap    52.78        1:52.94   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    53.40        1:53.25   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    46.78        1:41.36   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    49.67        1:46.87   
Joel Simonsson  2005  Säffle Simsällskap    59.86        2:09.52   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta    36.14        1:15.75   
Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb    40.53        1:25.97   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap    42.25        1:26.53   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    42.26        1:30.34   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta    37.10        1:18.47   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    38.47        1:19.51   
Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb    38.07        1:21.96   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    38.88        1:22.39   
Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    45.17        1:35.24   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    44.46        1:36.03   
Sandra Hadj Belgacem  2004  Åmåls Simsällskap    50.49        1:53.61   
Florence Schneider  2004  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    35.82        1:12.41   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    35.17        1:15.54   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    37.82        1:19.62   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    40.07        1:22.19   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    39.22        1:26.40   
Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening    42.28        1:28.78   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    41.18        1:29.04   
Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    42.87        1:31.14   
Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap    43.62        1:31.76   
10  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    47.17        1:39.56   
11  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    48.20        1:40.79   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    34.75        1:11.63   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    42.10        1:28.35   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    43.75        1:32.51   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap    46.38        1:36.15   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap    46.51        1:38.32   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap    48.99        1:40.27   
Freja M Simonsson  2006  Strömstads Simförening    46.34        1:42.70   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening    47.95        1:42.71   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening    43.57        1:32.51   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    30.79        1:03.36   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    31.63        1:03.99   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    35.99        1:13.50   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap    35.07        1:14.22   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    37.10        1:15.95   
Oliver Lidman  2003  Deje Simsällskap    41.37        1:30.03   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    35.39        1:13.60   
Hugo Koivumäki  2004  Mellerud Simklubb    39.08        1:21.23   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    39.87        1:23.21   
Albin Svensson  2004  Åmåls Simsällskap    41.26        1:26.77   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    52.24        1:56.84   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    34.55        1:12.26   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    35.74        1:16.51   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Skogman  2006  Arvika Simsällskap    48.76        1:39.69   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    50.98        1:44.15   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    38.11        1:22.51   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    49.07        1:42.45   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap    1:01.55        2:18.23   
                     
 
Gren 11, 4X25m Medley Mixed, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karlstad Mix1 [2006]  2006  Karlstads Simsällskap            1:25.36   
  Lex Albringer  2007                 
  Alexander Albringer  2007      48.64        48.64   
  Miranda Wahlstedt  2006                 
  Alva Granzell  2006      1:25.36        1:25.36   
                     
Solsta SS Mix 1  2006  Simklubben Solsta            1:34.03   
  Lovisa Boström  2007                 
  Casper Larsson  2006      50.84        50.84   
  Elin Segerström  2007                 
  Emilia Öhberg  2006      1:34.03        1:34.03   
                     
Grums SS Mixed  2007  Grums Simsällskap            1:38.92   
  Vilhelm Otnem  2007                 
  Moa Englund  2008      55.13        55.13   
  Wilma Umeland  2006                 
  Ella Bäcker  2007      1:38.92        1:38.92   
                     
Säffle SS Mix1 [2006]  2006  Säffle Simsällskap            1:42.83   
  Linus Locken  2008                 
  Ebba Locken  2006      50.37        50.37   
  Hanna Widing  2006                 
  Alfred Holm  2008      1:42.83        1:42.83   
                     
Deje SS Mix [2006]  2006  Deje Simsällskap            1:44.10   
  Alva Johansson  2008                 
  Emilia Tallberg  2006      56.45        56.45   
  Tilda Johansson  2006                 
  Erik Johansson  2008      1:44.10        1:44.10   
                     
Åmåls SS Mix Lag 1  2006  Åmåls Simsällskap            1:50.88   
  Cornelia Sörqvist  2007                 
  Hilda Karlsson  2007      1:02.29        1:02.29   
  Vilma Thorpman  2006                 
  Thea Eriksson  2006      1:50.88        1:50.88   
                     
                     
 
Gren 12, 4X50m Medley Mixed, Finaler 11 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Mix [2003]  2003  Karlstads Simsällskap            2:33.76   
  Elvira Bergsten  2005      42.74        42.74   
  Ludvig Mathisen  2003      35.60        1:18.34   
  Linnea Lindberg  2005      41.16        1:59.50   
  Filip Hedin  2003      34.26        2:33.76   
                     
Grums SS Mixed  2005  Grums Simsällskap            2:35.07   
  Anna Busacca Hjärtquist  2005      42.70        42.70   
  Amanda Blom  2004      44.10        1:26.80   
  Pauline Grubb  2003      34.77        2:01.57   
  Ella Sjöbom  2005      33.50        2:35.07   
                     
Säffle SS Mix Lag3  2004  Säffle Simsällskap            2:37.37   
  Jacob Edberg  2003      40.24        40.24   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      44.87        1:25.11   
  Jonathan Andersson  2003      36.74        2:01.85   
  Tilde Halldan  2005      35.52        2:37.37   
                     
Säffle SS Mix Lag2  2004  Säffle Simsällskap            2:59.40   
  Sofie Leander  2005      50.25        50.25   
  Erik Mulikov  2005      48.76        1:39.01   
  Jesper Andersson  2004      43.04        2:22.05   
  Nathalie Myrén  2004      37.35        2:59.40   
                     
Karlstad Mix2 [2003]  2005  Karlstads Simsällskap            3:02.96   
  Agnes Wilde  2005      47.93        47.93   
  Alice Johnson  2005      52.56        1:40.49   
  Minea Dautbegovic  2004      42.62        2:23.11   
  Emma Dahlberg  2005      39.85        3:02.96   
                     
Säffle SS Mix Lag1  2004  Säffle Simsällskap            3:16.33   
  Julia Blennrot  2004      50.08        50.08   
  Ali Arian  2004      54.00        1:44.08   
  Tindra Mortensen  2005      50.09        2:34.17   
  Sara Arian  2005      42.16        3:16.33   
                     
                     
 
Gren 13, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    39.70        1:23.28   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    41.43        1:30.90   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    49.25        1:42.75   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    1:02.16        2:01.33   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    1:11.17        2:28.09   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    41.10        1:25.93   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    43.70        1:26.85   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    41.37        1:27.76   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap    43.08        1:31.38   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    46.08        1:35.47   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    49.97        1:39.31   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    50.24        1:39.74   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    46.44        1:40.03   
Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening    47.61        1:40.33   
10  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    46.70        1:42.90   
11  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    50.11        1:47.37   
12  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    50.81        1:52.23   
13  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    1:02.38        2:02.28   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            DSQ   
Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    40.73        1:25.90   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    47.50        1:42.72   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    49.60        1:44.36   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap    50.51        1:46.91   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap    53.56        1:47.51   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening    51.30        1:48.25   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    57.86        1:55.57   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap    59.46        2:03.07   
Freja M Simonsson  2006  Strömstads Simförening            DSQ   
Inez Sandberg  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta    48.61        1:39.82   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening    48.24        1:41.30   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap    55.16        1:55.82   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap    56.97        1:57.33   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    33.13  1:09.67  1:47.95    2:24.89   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    36.88  1:19.16  2:02.74    2:41.50   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    37.95  1:20.78  2:04.01    2:42.36   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    38.43  1:21.72  2:04.77    2:44.84   
Hugo Koivumäki  2004  Mellerud Simklubb    41.81  1:28.11  2:15.51    3:01.59   
                     
 
Gren 16, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    36.30  1:21.61  2:07.05    2:50.59   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    42.96  1:34.63  2:30.06    3:18.61   
                     
 
Gren 16, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    39.32  1:24.31  2:10.56    2:53.08   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    39.40  1:25.89  2:12.07    2:55.10   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    41.27  1:28.63  2:16.72    3:00.23   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    41.93  1:33.70  2:28.83    3:18.43   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            46.81   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            51.56   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            57.65   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:02.57   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            1:04.49   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            44.39   
Vilma Thorpman  2006  Åmåls Simsällskap            48.17   
Freja M Simonsson  2006  Strömstads Simförening            48.68   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            49.14   
Wilma Umeland  2006  Grums Simsällskap            50.08   
Thea Eriksson  2006  Åmåls Simsällskap            53.29   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            53.69   
Emilia Öhberg  2006  Simklubben Solsta            53.77   
Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            1:02.48   
10  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            1:03.28   
11  Inez Sandberg  2006  Karlstads Simsällskap            1:05.80   
12  Jennifer Saade  2006  Säffle Simsällskap            1:09.13   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            45.76   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            53.60   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            54.05   
Cornelia Sörqvist  2007  Åmåls Simsällskap            55.71   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            55.79   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            55.83   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            57.18   
Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            58.99   
Sara Feki  2007  Säffle Simsällskap            1:03.75   
10  Freja Palm  2008  Filipstads Simklubb            1:09.46   
11  Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            1:11.24   
12  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            1:12.61   
Alice Westberg  2007  Säffle Simsällskap            DNS   
Lovisa Boström  2007  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    38.17        1:17.72   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    40.16        1:19.60   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap    42.05        1:24.64   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    41.41        1:25.19   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    45.30        1:30.33   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    44.00        1:28.05   
Albin Svensson  2004  Åmåls Simsällskap    50.21        1:43.08   
Hugo Koivumäki  2004  Mellerud Simklubb    52.41        1:44.69   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    52.53        1:46.98   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    59.23        2:03.65   
                     
 
Gren 19, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    42.74        1:27.59   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    43.89        1:31.42   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta    42.66        1:28.26   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    51.84        1:46.17   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta    42.71        1:29.70   
Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb    45.17        1:34.22   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    45.77        1:34.30   
Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    52.52        1:49.87   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    53.42        1:51.99   
Sandra Hadj Belgacem  2004  Åmåls Simsällskap    55.36        2:00.16   
                     
 
Gren 20, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    42.83        1:27.04   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    43.51        1:29.20   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    46.41        1:32.97   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    46.80        1:37.72   
Fanny Hoffman  2005  Arvika Simsällskap    45.49        1:38.58   
Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    49.05        1:39.83   
Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening    49.23        1:39.87   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    50.42        1:43.45   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    49.96        1:44.28   
10  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    52.56        1:49.13   
11  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    55.85        1:51.08   
12  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    53.81        1:54.62   
13  Saga Jonasson  2005  Mellerud Simklubb    1:01.62        2:08.32   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            DNS   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            35.46   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            35.82   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            39.45   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            44.95   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            48.05   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            36.89   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            40.51   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            34.45   
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta            39.60   
Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb            44.17   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            38.01   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            42.07   
Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb            44.08   
Florence Schneider  2004  Mellerud Simklubb            49.14   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            49.45   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            38.62   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            39.58   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            39.76   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            41.89   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            44.13   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            46.61   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            49.33   
Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            51.47   
Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            39.08   
Felicia Eriksson  2006  Mellerud Simklubb            DSQ   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 25, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karlstad Mix1 [2006]  2006  Karlstads Simsällskap            1:19.10   
  Oskar Mathisen  2009                 
  Lex Albringer  2007      40.96        40.96   
  Alexander Albringer  2007                 
  Miranda Wahlstedt  2006      1:19.10        1:19.10   
                     
Solsta SS Mix 1  2006  Simklubben Solsta            1:27.96   
  Lovisa Boström  2007                 
  Elin Segerström  2007      43.48        43.48   
  Embla Hellström  2007                 
  Emilia Öhberg  2006      1:27.96        1:27.96   
                     
Åmåls SS Mix Lag 1  2016  Åmåls Simsällskap            1:32.20   
  Vilma Thorpman  2006                 
  Hilda Karlsson  2007      48.43        48.43   
  Thea Eriksson  2006                 
  Cornelia Sörqvist  2007      1:32.20        1:32.20   
                     
Säffle SS Mix1 [2006]  2006  Säffle Simsällskap            1:32.78   
  Hanna Widing  2006                 
  Linus Locken  2008      48.60        48.60   
  Alfred Holm  2008                 
  Ebba Locken  2006      1:32.78        1:32.78   
                     
Säffle SS Mix4 [2006]  2006  Säffle Simsällskap            2:00.00   
  Nellie Leander  2010                 
  Louati Maram      30.16        30.16   
  Melvin Weghammar  2008                 
  Natalia Kvernsjöli  2008      2:00.00        2:00.00   
                     
Säffle SS Mix3 [2006]  2006  Säffle Simsällskap            2:08.33   
  Nicholas Ljung  2007                 
  Lavinia Thörner  2008      2:08.43        2:08.43   
  Mike Saade  2008                 
  Sara Feki  2007      2:08.33        2:08.33   
                     
Säffle SS Mix2 [2006]  2006  Säffle Simsällskap            2:19.99   
  Frida Weghammar  2010                 
  Alexandra Myrén  2006      2:31.49        2:31.49   
  Jennifer Saade  2006                 
  Robert Mulikov      2:19.99        2:19.99   
                     
                     
 
Gren 26, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 11 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Grums SS Mixed  2005  Grums Simsällskap            2:15.22   
  Pauline Grubb  2003      32.14        32.14   
  Anna Busacca Hjärtquist  2005      34.24        1:06.38   
  Amanda Blom  2004      35.18        1:41.56   
  Ella Sjöbom  2005      33.66        2:15.22   
                     
Karlstad Mix [2003]  2003  Karlstads Simsällskap            2:16.93   
  Linnea Lindberg  2005      35.93        35.93   
  Minea Dautbegovic  2004      36.17        1:12.10   
  Ludvig Mathisen  2003      29.58        1:41.68   
  Filip Hedin  2003      35.25        2:16.93   
                     
Säffle SS Mix Lag2  2004  Säffle Simsällskap            2:23.12   
  Jonathan Andersson  2003      30.42        30.42   
  Jesper Andersson  2004      34.97        1:05.39   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      36.03        1:41.42   
  Sofie Leander  2005      41.70        2:23.12   
                     
Säffle SS Mix Lag1  2004  Säffle Simsällskap            2:27.53   
  Jacob Edberg  2003      33.56        33.56   
  Tilde Halldan  2005      1:15.82        1:49.38   
  Adam Feki  2005      38.42        2:27.80   
  Amanda Orban  2005              2:27.53   
                     
Karlstad Mix2 [2003]  2005  Karlstads Simsällskap            2:49.15   
  Hanna Dautbegovic  2005      44.23        44.23   
  Alice Johnson  2005      41.28        1:25.51   
  Agnes Wilde  2005      40.27        2:05.78   
  Emma Dahlberg  2005      43.37        2:49.15   
                     
Säffle SS Mix Lag3  2004  Säffle Simsällskap            2:58.91   
  Tindra Mortensen  2005      41.30        41.30   
  Sara Arian  2005      45.33        1:26.63   
  Ali Arian  2004      50.15        2:16.78   
  Julia Blennrot  2004      42.13        2:58.91   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  17 oktober 2016 
Licensierad till: Säffle Simsällskap  Utskriftstid  09:31