Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram hösten 2016


SSS Tävlingskalender 16h original för utskrift»
Vissa tävlingar har åldersgränser eller tidskrav så grupperna som anges nedan ska ses som målgrupp snarare än garanti för att hela den gruppen kommer att delta på en viss tävling.
 
         Mästerskapssidan»     SSF»    ParaSport»     LiveTiming- livetiming.se  - kolla även Filarkivet

Tävlingsinfo»    Mall PM-Simtävling»     Arkiv/Dokument/PM-simtävling»   
  
Anmälare är
Hans Nyrén  070-554 42 20       This is a mailto link    

   Dag  Tävling
/läger/utb.
 Plats Grupp
 
Bokn.
ansvar
Inbj.  Anm
sen.
 PM LiveT
Timing
Rapp
-ort
STåådds
v33 19-21 Uppstartläger Säffle AB              
Sep   Prio 1) STORA bokstäver  2) fet stil  3) icke-fet stil       
v35 2-4  Elitläger MSSF  Eskilstuna  kval Petra
  inbj 21/6        
  3-4  Uppstartläger  Mellerud  CDE  Ronny inbj  anm se PM   PM    rapp  
v36 8-16 PARLYMPICS Rio de Jan. Ludvig
 landslaget        

rapp1
2 3  4 5 6 7 

ST160912s20    ST160915s14

 

v36 9-10  Uddev.-SimOpen  Uddevalla AB   inbj Lithners  PMarr LiveTiming st  rapp  ST160915s14
v37 17-18  Wadköpingsdopp  Örebro AB  Olsson/And. inbj

anm
  delt

PM 

LiveTiming st  rapp  ST160922s13
  17-18  Trollsimmet Trollhättan CD  Ronny
inbj anm

  PMarr

LiveTimingst  rapp  ST160922s15
v38 25  Utmanaren 49  Säffle  BCDES    inbj       rapp  ST160929s18
Okt            
     
v39 2  Picasso Cup  Kristineh  CD    inbj

anm    delt

 PMsss  LiveTimingst  rapp  ST161011s18
v40 9                    
v41 15-16  DM/JDM  Örebro  ABkval  Kuijpers  inbj

anm  delt

PMarr
 PMsss

 LiveTimingst  rapp  ST161029s17
  16  Tegnérdopp 13oy  Säffle  BCDE    inbj  anm  PMarr  LiveTiming  rapp  ST161018s1
o18-19
v42 22-23  UGP4 18oy  Karlskoga ABCD    inbj anm
 delt
 PMarr
 se inbj
 LiveTiming st  rapp  ST161101s18
v43 29-30 Stockh.Paragame  Spårv.Stockh.  Ludvig
Tobias
 Klasson  inbj anm  PMarr  LiveTimingst  rapp  ST161101s18
  29  Simiadenläger
9-12år  6 pers 

MSSF  Örebro

 BCD  delt Jesper Erik Adam,Hugo  inbj    PM      
Nov Höstlov v44                  
v44 4-8   SM/JSM  Stockh.  A kval  Danielsson  inbj  anm    LiveTimingst  rapp  ST161108s14
v45  12-13  SUM-SIM region  Eskilstuna  AB  Lithner/Joh  inbj

 anm 
delt

 arrPM   PMsss

 LiveTimingst  rapp  ST1611
   13  Höstdopp 12oy  Grums  BCDE   inbj  anm3  PMsss startl  rapp  ST161117s16
v46 20   Prel.Träningshelg  Säffle  ABCDE              
v47 lö 26   HÖSTSIMIAD12oy  Säffle  BCDE    inbj

anm3

PMarr  LiveTimingst rapp  ST161129s13-14
Dec  Skolslut 22/12                  
v48 2-4   SUM-SIM Riks  Jönköping  AB kval  kvalad- ingen
 inbj      LiveTiming    ---
   Wasasimmet  Filipstad  ABCD  prel. tidsprogr
 inbj  anm  PMsss  LiveTiming  startl  rapp  ST161208s16
v49 lö 10 KM &
Utmanaren50
 Säffle

 ABCDES
alla medlemmar

         rapp  ST161220s18 
                   LiveTiming    #faf0e6

     Kvaltider»        N= Nils      ABC* = AB + C pokal3-nivå    e = efteranmälning   S= Simlinjen

 *  I Tävlingsprogrammet sättes i efterhand andra tävlingar in, där någon simmare representerar klubben, som landslagsuttagningar och enskilda önskemål. Det är och har alltid varit klubbens policy att klubben anmäler och betalar startavgifter till annan tävling, allt övrigt sköts och betalas dock av den tävlande. Här finns ingen utsedd bokningsansvarig. 

Uppdaterad: 17 FEB 2017 12:08
Skribent: GF

Postadress:
Säffle SS - Simidrott
Brosäter Ekåsen
66192 Säffle

Kontakt:
Tel: 070-2213441
E-post: This is a mailto link

Se all info