Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram hösten 2017


SSS Tävlingskalender 17h  original för utskrift»
Vissa tävlingar har åldersgränser eller tidskrav så grupperna som anges nedan ska ses som målgrupp snarare än garanti för att hela den gruppen kommer att delta på en viss tävling.
 
    Mästerskapssidan»     SSF»    ParaSport»   LiveTiming- livetiming.se -kolla Filarkivet

Tävlingsinfo»    Mall PM-endagars»   Mall PM övernattning»    PM-simtävling i arkivet» 
Anmälningar och strykningar före tävling: AB_Hans Nyrén  070-5544220   This is a mailto link   C_Ronny Leander   070-3564474    D_Therese Johansson  D-sms

   Dag  Tävling
/läger/utb.
 Plats Grupp Bokn.
ansvar»
Inbj.  Anm
sen.
 PM Live Timing Rapp
-ort
STåådds
inloggad
v33 18-20 Uppstartläger Säffle AB       PM      
  19-20 Uppstartläger Mellerud C       PM    rapp  
Sep   Prio 1) STORA bokstäver                
v35 1-3  Elitläger MSSF Örebro  kval
  inbj Petra Ivo        
v36 10                    
v38 23-24 Wadköpingsdopp Örebro AB    N Kuijpers inbj

anm  
 
delt

PM? LiveTimingst  rapp  ST170930d2s2
  23-24  Trollsimmet Trollhättan BC Ronny
 inbj anm  PM  LiveTimingst  rapp  ST170930d2s2
  18-28  Träningsläger   Mexico  Ludvig Förbundet   inställt        
Okt            
     
v39 29/9-7 VM  Parasimning Mexico Ludvig Förbundet    inställt   startlista     
v39 1 Utmanaren 53 Säffle  BCD, S
   inbj       rapp  ST171005d2s2
v40 9                    
v41 14-15  DM/JDM Västerås  ABkvalN Klasson  inbj

anm   delt

 PMsss

 LiveTimingst  rapp  ST171017d2s4
  15  Tegnérdopp13oy Säffle (A) BCD
   inbj   anm    LiveTiming  rapp  ST171024d2s7
v42 21-22  UGP1 12-17år Karlskoga ABC(D)    inbj  anm  
 delt
 PMsss  LiveTimingst  rapp ST171026d2s1
 v43   29 Simiadenläger
9-12år  8 pers 

MSSF  Säffle

 B?CD 
uttagning
   inbj 
fördeln
anm  PM_
MSSF
     
Nov   Höstlov v44                  
v44 1-5  SM/JSM Jönköping  A kval   N  Danielss

 inbj
ackre

 anm
 Petra
   LiveTimingst  rapp ST171109d2s3
  4-5 Paragames Stockholm Ludvig Tobias  Nyrén Inbj/
Gren
 anm  PMarr  LiveTimingst  rapp  ST171109d2s2
v45  11-12  SUM-SIM region Falun  ABC N? Mulikov  inbj

 anm  
 delt2 

 arrPM
 PMsss

 LiveTimingst  rapp   ST171116d2s2
   12  Höstdopp 12oy Grums  BCD   inbj  INSTÄLLT      
v46 lö18  Swim of Hope
Säffle  medlemmar  info   skaffa sponsorer!     rapp  ST171121d2s13
v47 25-26  NM parasimning Island Ludvig, Tobias, Nils  Förbundet  uttagn        rapp  ST171130d2s21
 v47  26  Wasasimmet Filipstad  ABC     inbj  delt  PMsss  LiveTimingst  rapp  
Dec    Skolslut 22/12                  
  1-7 VM  parasimning Mexico Ludvig Förbundet            
  lö 2  HÖSTSIMIAD12oy Säffle  BCD   inbj   delt    LiveTimingst    
v49 8-10  SUM-SIM Riks Eskilstuna

kval på region

Lithner

 inbj          
v50 17 KM &
Utmanaren54
Säffle

 ABCDS
alla medlemmar

 inbj          
                   LiveTiming #fcf4ff  #faf0e6

     Kvaltider»        N= Nils      ABC* = AB + C pokal3-nivå    e = efteranmälning   S= Simlinjen

 *  I Tävlingsprogrammet sättes i efterhand andra tävlingar in, där någon simmare representerar klubben, som landslagsuttagningar och enskilda önskemål. Det är och har alltid varit klubbens policy att klubben anmäler och betalar startavgifter till annan tävling, allt övrigt sköts och betalas dock av den tävlande. Här finns ingen utsedd bokningsansvarig. 

Uppdaterad: 02 JAN 2018 23:15
Skribent: GF

Postadress:
Säffle SS - Simidrott
Brosäter Ekåsen
66192 Säffle

Kontakt:
Tel: 070-2213441
E-post: This is a mailto link

Se all info