Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram hösten 2018


SSS Tävlingskalender 18h   original för utskrift hösten 2018»
Vissa tävlingar har åldersgränser eller tidskrav så grupperna som anges nedan ska ses som målgrupp snarare än garanti för att hela den gruppen kommer att delta på en viss tävling.
 
    Mästerskapssidan»     SSF»    ParaSport»   LiveTiming- livetiming.se -kolla Filarkivet

Tävlingsinfo»    Mall PM-endagars»   Mall PM övernattning»    PM-simtävling i arkivet» 
Anmälningar och strykningar före tävling: AB_Hans Nyrén  070-554 42 20   This is a mailto link   C_Ronny Leander   070-356 44 74

   Dag  Tävling
/läger/utb.
 Plats Grupp Bokn.
ansvar»
Inbj.  Anm
sen.
 PM Live Timing Rapp
-ort
STåådds
inloggad
v33 13-19  EM para Dublin Ludvig landslag            
  17-19 Uppstartläger Säffle/Årjäng AB    inbj?          
  17-19 Uppstartläger Mellerud C    inbj?          
v34 26  Skolstart  22/8                  
Sep   Simlinjestart 2/9                  
v35 30/8-2/9
31/8-2/9
LägerMSSF SM/JSM SUM-SIM DM Älvdalen    MSSF
 + förälder
inbj Ida, Daniel
PMsss      
v36 9                    
v37 16 Utmanaren 57 Säffle BC S      
     rapp  ST180920
v38 22-23 Wadköpingsdopp Örebro AB Kuijpers  inbj  anm 
 delt
 PMsss?  LiveTimingst  rapp  ST180927
  23  Picasso Cup Kristinehamn BC  
prio1
 inbj   anm  PMsss  LiveTimingst  rapp  ST180929
 v39 29-30                    
Okt            
     
v40 7   Tegnérdopp13oy  Säffle   BC    inbj  delt
   LiveTimingst  rapp ST181011d2s1
v41 13-14  UGP1 12-17år Karlskoga ABC    inbj  delt  PMsss  LiveTimingst  rapp ST181018d2s14
v42 må 15 Swim of Hope 
Säffle kl.19-20 ABC    info        rapp ST181020d2s24
  20-21  DM/JDM Västerås  ABkval Koivumäki  inbj  anm  
 delt

 PMsss  arrPM

 LiveTimingst  rapp ST181025d2s19
 v43   28  

 

 
             
Nov   Höstlov v44                  
v44 3-4

Paragames

Stockholm para Klasson  inställd          
v45  10-11  SUM-SIM Region Örebro  ABC   Mulikov  inbj

anm

 PMarr2
  PMsss
 LiveTimingst    
   11  Höstdopp 12oy Grums  C    inbj anm
 delt
 PMsss  LiveTimingst    
v46 14-18/11

SM/JSM

Stockholm kval Johansson Inbj   
ackr
anm   LiveTimingst    
   17 el 18  Simiadenläger
 MSSF    9-12år
Karlskoga BC
uttagn. 4p
  ?  inbj anm
       
 v47  25  Wasasimmet Filipstad  ABC    Inbj >>>
Gren >>>
  anm
   LiveTiming    
Dec    Skolslut 20/12  Simlinjeslut 2/12              
 v48 1  HÖSTSIMIAD 12oy Säffle  BC    inbj  9/11    LiveTiming    
v49 9                    
v50 14-16  SUM-SIM Riks Stockholm

kval på region

 Lithner

       LiveTiming    
  lö 15 KM &
Utmanaren 58
Säffle

 ABCDS
alla medlemmar

           
                   LiveTiming #fcf4ff  #faf0e6

   Kvaltider»        N= Nils      S= Simlinjen

 *  I Tävlingsprogrammet sättes i efterhand andra tävlingar in, där någon simmare representerar klubben, som landslagsuttagningar och enskilda önskemål. Det är och har alltid varit klubbens policy att klubben anmäler och betalar startavgifter till annan tävling, allt övrigt sköts och betalas dock av den tävlande. Här finns ingen utsedd bokningsansvarig. 

Uppdaterad: 11 SEP 2018 12:34
Skribent: GF

Postadress:
Säffle SS - Simidrott
Brosäter Ekåsen
66192 Säffle

Kontakt:
Tel: 070-2213441
E-post: This is a mailto link

Se all info