Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram hösten 2019


SSS Tävlingskalender -19h   original Tävlingskalender 2019»
Vissa tävlingar har åldersgränser eller tidskrav så grupperna som anges nedan ska ses som målgrupp snarare än garanti för att hela den gruppen kommer att delta på en viss tävling.
 
    Mästerskapssidan»     SSF»      LiveTiming- livetiming.se -kolla Filarkivet

Tävlingsinfo»      Mall PM-endagars»         Mall PM övernattning-19h»          PM i arkivet» 

Anmälningar/strykningar före tävling: This is a mailto link   C_Ronny Leander 070-356 44 74

   Dag  Tävling
/läger/utb.
 Plats Grupp Bokn.
ansvar»
Trän
-are
Inbj.  Anm
sen.
 PM Live Timing Rapp
-ort
STåådds
Ej inlagt än:  Swim of Hope    ABC                
v34 23-25  Uppstartläger 
   AB ÅSS                
Sep   8/9 start D-Teknik
                   
v35 29/8 alt 30/8-1/9 LägerMSSF SM/JSM      SUM-SIM DM Älvdalen    MSSF
 + förälder
   inbj  delt  arrPM      
v36 6-8 Arena_USO försök-final 14oy-17oä
Uddevalla  BC  Börjesson
/Thörner
Ro  inbj  ingen   LiveTiming    
v37 9-15 para-VM 50m
London uttagna  SSF      
       
v38 21-22 Wadköpingsdopp
12oy-17oä   heatbegr
Örebro AB  Orban  Ni  inbj  30/8   LiveTiming     
 v39 29-30                      
Okt                      
     
v40  5-6   DM/JDM  Västerås  AB kval    Ni        LiveTiming    
   5 el 6 Västerbybad-Race
 lö11oy sö12oä
 Götene     
 * ej DM-

 B*C
kvalad

Andersson
/Borén
 Ro        LiveTiming    
v41 13-14  UGP1 12-16år Karlskoga ABC  --  Ka        LiveTiming    
v42  20  Tegnérdopp 13oy Grums  BC            LiveTiming    
 v43  27   Simiadenläger
  MSSF    -12år

Karlskoga

 C
 antal 3+
  Ro  inbj m.m  3/10        
Nov   Höstlov v44                    
v44  2-3                      
v45  9-10  SUM-SIM_Region
13oy -16år
Örebro  A-C  Locken To       LiveTiming    
   10  Höstdopp 12oy Grums  C   Ro       LiveTiming    
v46 13-17

 SM/JSM

Eskilstuna kval  Klasson Ni       LiveTiming    
   17 Wasasimmet Kristineh?  ABC
 --  ?       LiveTiming    
v47  24                      
 v48  lö 30 HÖSTSIMIAD 12oy  Karlstad  C  -- Ro       LiveTiming    
Dec    Skolslut 19/12
                   
v49 6-8  SUM-SIM Riks Umeå

kval på region

Lithner Ni       LiveTiming    
 v50 15 prel  KM &
 Utmanaren 61
Säffle prel

 ABCDS
alla medlemmar

             
   Dag  Tävling Plats  Grupp  Bokn-ansv Trän
-are
 inbj Anm
senast
 PM  LiveTiming #fcf4ff  #faf0e6

   Kvaltider»        Ni = Nils   Ro = Ronny  Ka = Katrin   To = Tomas                        S= Simlinjen

 *  I Tävlingsprogrammet sättes i efterhand andra tävlingar in, där någon simmare representerar klubben, som landslagsuttagningar och enskilda önskemål. Det är och har alltid varit klubbens policy att klubben anmäler och betalar startavgifter till annan tävling, allt övrigt sköts och betalas dock av den tävlande. Här finns ingen utsedd bokningsansvarig. 

Uppdaterad: 23 JUL 2019 11:58 Skribent: GF

Postadress:
Säffle SS - Simidrott
Noltorps Gård
66191 Säffle

Kontakt:
Tel: 0702213441
E-post: This is a mailto link

Se all info