Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 3 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  18:20   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 1, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    36.52  1:17.09  1:57.70    2:35.45   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    39.53  1:25.01  2:13.29    2:56.86   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    40.14  1:26.67  2:14.90    2:58.50   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    39.60  1:26.98  2:16.23    2:59.46   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            35.30   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            38.35   
Nicolai Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta            44.84   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            45.10   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta            46.00   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            49.85   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            18.47   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            20.27   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            22.57   
Cecilia Lindahl  2004  Simklubben Solsta            23.43   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            16.03   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            17.68   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            18.97   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            19.25   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            21.46   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            26.29   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            27.08   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            35.00   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    1:17.21  2:45.98  4:14.50    5:42.09   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    1:22.43  2:58.43  4:36.93    6:14.33   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    35.50        1:12.37   
Tilde Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta    37.49        1:20.19   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    39.04        1:21.60   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    39.75        1:22.35   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    40.76        1:24.19   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    40.14        1:27.28   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap    43.65        1:30.34   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap    45.38        1:37.06   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap    46.71        1:37.44   
10  Emma Persson  2002  Simklubben Solsta    46.80        1:39.67   
11  Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap    48.10        1:42.31   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    34.88        1:13.05   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    34.92        1:13.13   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    36.14        1:13.65   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    35.10        1:16.11   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    36.24        1:17.25   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    37.67        1:19.40   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap    38.37        1:23.55   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    39.31        1:24.06   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    39.88        1:24.13   
10  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    40.83        1:24.34   
11  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    43.82        1:24.98   
12  Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap    43.96        1:31.77   
13  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap    46.98        1:46.75   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    49.12        1:49.62   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    56.96        1:57.82   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    46.49        1:37.26   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    47.11        1:38.43   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    45.82        1:39.62   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    50.29        1:43.71   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            DNS   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    38.48        1:22.76   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    42.29        1:30.65   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    45.25        1:33.11   
Nicolai Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta    46.06        1:36.14   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta    48.33        1:38.94   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    46.88        1:40.24   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap    48.94        1:45.94   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            18.94   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            18.97   
Cecilia Lindahl  2004  Simklubben Solsta            21.26   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            22.27   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            23.90   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            24.25   
Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            24.26   
Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            24.45   
Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            24.49   
10  Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            24.50   
11  Alina Umbaeva  2005  Karlskoga Simförening            24.78   
12  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            24.83   
13  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            25.12   
14  Lejla Pasalic  2006  Arvika Simsällskap            25.85   
15  Selma Kuzey  2007  Arvika Simsällskap            35.59   
Emma Andersson  2005  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            38.03   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            42.84   
Freja Jarevall  2004  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            32.73   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            35.93   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            37.82   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            43.43   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            43.48   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            44.02   
Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap            44.69   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            47.44   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            50.59   
10  Alva Jibbefors  2003  Karlskoga Simförening            50.66   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    43.24        1:29.98   
Nicolai Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta    44.63        1:31.85   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    46.13        1:34.20   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta    47.36        1:36.95   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap    47.45        1:37.30   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    50.50        1:41.84   
Gabriel Gunnarsson  2002  Karlskoga Simförening    56.53        2:04.51   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    41.92        1:26.48   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta    47.12        1:37.30   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    49.39        1:41.20   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    49.23        1:43.75   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap    52.08        1:46.37   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    51.79        1:47.68   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    53.29        1:49.69   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap    52.81        1:51.95   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap    55.40        1:54.98   
Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    59.15        2:05.03   
10  Emma Persson  2002  Simklubben Solsta    1:02.46        2:09.16   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    43.78        1:31.73   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    44.23        1:33.09   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    47.67        1:38.87   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap    47.64        1:41.04   
Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap    49.57        1:41.73   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    48.30        1:41.96   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    50.91        1:45.44   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    53.79        1:51.27   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    53.70        1:51.63   
10  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap    54.29        1:56.08   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Bröstsim P-09 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yakup Kuzey  2005  Arvika Simsällskap            31.66   
Emil Engström  2005  Säffle Simsällskap            34.80   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            35.23   
Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            58.37   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:02.67   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            49.62   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            50.37   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            51.31   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            52.66   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            53.39   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening            59.78   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            1:09.12   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            22.26   
Alina Umbaeva  2005  Karlskoga Simförening            24.13   
Cecilia Lindahl  2004  Simklubben Solsta            25.16   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            25.87   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            26.10   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            27.32   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            28.51   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            28.53   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            28.80   
10  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            28.90   
11  Fatima Vasim-Jasim  2004  Säffle Simsällskap            29.43   
12  Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            30.69   
Emma Andersson  2005  Arvika Simsällskap            DNS   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            42.60   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            49.62   
Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            1:03.68   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            39.15   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            42.27   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            44.16   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            52.01   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            55.35   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            1:04.76   
Alva Jibbefors  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Medley P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    42.27  1:28.71  2:21.61    3:03.12   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    44.46  1:40.97  2:35.39    3:22.39   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    41.06        1:27.80   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    41.84        1:30.52   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    47.55        1:42.37   
                     
 
Gren 17, 4X25m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Säffle SS Mix10 Lag1  2003  Säffle Simsällskap            1:15.09   
  Jonathan Andersson  2003                 
  Nathalie Myrén  2004      39.49        39.49   
  Jacob Edberg  2003                 
  Ida Lithner  2004      1:15.09        1:15.09   
                     
Säffle SS Mix10 Lag2  2003  Säffle Simsällskap            1:30.91   
  Erik Mulikov  2005                 
  Jesper Andersson  2004      39.42        39.42   
  Sofie Leander  2005                 
  Linnéa Bruce-Holm  2005      1:30.91        1:30.91   
                     
Säffle SS Mix10 Lag3  2003  Säffle Simsällskap            1:38.46   
  Daniel Thörner  2004                 
  Tilde Halldan  2005      46.60        46.60   
  Adam Feki  2005                 
  Amanda Orban  2005      1:38.46        1:38.46   
                     
Säffle SS Mix10 Lag4  2003  Säffle Simsällskap            1:55.09   
  Emil Engström  2005                 
  Mirna Louati  2005      54.62        54.62   
  Alexander Orban  2004                 
  Fatima Vasim-Jasim  2004      1:55.09        1:55.09   
                     
                     
 
Gren 18, 4X25m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Säffle SS P10 Lag2  2003  Säffle Simsällskap            1:41.83   
  Daniel Thörner  2004                 
  Adam Feki  2005      47.16        47.16   
  Emil Engström  2005                 
  Alexander Orban  2004      1:41.83        1:41.83   
                     
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS P10 Lag1  2003  Säffle Simsällskap            2:51.84   
  Erik Mulikov  2005      42.49        42.49   
  Jonathan Andersson  2003      40.51        1:23.00   
  Jesper Andersson  2004      48.52        2:11.52   
  Jacob Edberg  2003      40.32        2:51.84   
                     
                     
 
Gren 20, 4X25m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Säffle SS F10 Lag1  2003  Säffle Simsällskap            1:27.61   
  Linnéa Bruce-Holm  2005                 
  Sofie Leander  2005      51.15        51.15   
  Ida Lithner  2004                 
  Nathalie Myrén  2004      1:27.61        1:27.61   
                     
Arvika SS Damer [2003]  2003  Arvika Simsällskap            1:38.77   
  Emma Skogman  2003                 
  Emma Skoglund  2003      45.11        45.11   
  Lisa Granqvist  2004                 
  Sanna Axelsson  2004      1:38.77        1:38.77   
                     
Säffle SS F10 Lag2  2003  Säffle Simsällskap            1:56.18   
  Amanda Orban  2005                 
  Mirna Louati  2005      57.92        57.92   
  Tilde Halldan  2005                 
  Fatima Vasim-Jasim  2004      1:56.18        1:56.18   
                     
Arvika SS  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 22, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS P12  2001  Karlstads Simsällskap            2:44.41   
  Linus Andersson  2001      39.99        39.99   
  Ludvig Mathisen  2003      49.94        1:29.93   
  Milos Jovancic  2002      36.39        2:06.32   
  Samuel Vestin  2002      38.09        2:44.41   
                     
Solsta Herrar [2001]  2001  Simklubben Solsta            2:53.15   
  Nicolai Marjetta-Olsson  2002      44.42        44.42   
  Simon Clarito  2002      44.87        1:29.29   
  Thim Rangedahl  2002      43.36        2:12.65   
  Anton Ivarsson  2003      40.50        2:53.15   
                     
Karlsko Sf Herrar [2001]  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
                     
 
Gren 23, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ksf Damer 1 (11-12)  2001  Karlskoga Simförening            2:39.23   
  Inez Rydh-Dufva  2001      41.77        41.77   
  Saga Grandelius  2001      44.06        1:25.83   
  Linn Granlund  2001      39.03        2:04.86   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      34.37        2:39.23   
                     
Ksf Damer 2 (11-12)  2001  Karlskoga Simförening            2:47.88   
  Stina Andersson  2002      43.96        43.96   
  Matilda Ek  2002      50.35        1:34.31   
  Wilma Åhling  2002      39.74        2:14.05   
  Sanna Lekberg  2001      33.83        2:47.88   
                     
Arvika SS Damer [2002]  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
  Matilda Kristiansson  2001                 
  Clara Hedling  2001                 
  Miranda Kristiansson  2001                 
  Majken Pettersson  2001              DNS   
                     
Arvika SS Damer [2001]  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
Säffle SS Damer Lag 1  2001  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 24, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    34.91  1:14.59  1:56.09    2:36.88   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta    38.69  1:24.06  2:09.27    2:43.85   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap    41.19  1:27.29  2:15.87    3:00.74   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    40.25  1:27.42  2:16.56    3:01.66   
Nicolai Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta    41.56  1:27.88  2:16.27    3:11.38   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    42.43  1:32.05  2:22.95    3:12.30   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            38.04   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            41.20   
Tilde Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta            42.57   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            43.65   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            44.98   
Emma Persson  2002  Simklubben Solsta            59.58   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            20.77   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            27.69   
                     
 
Gren 26, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            19.53   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            19.64   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            21.84   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            21.94   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            22.38   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            23.11   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening            23.93   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            26.13   
                     
 
Gren 27, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    1:20.04  2:47.89  4:16.54    5:40.71   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:20.53  2:48.65  4:18.03    5:42.92   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    1:22.41  2:50.36  4:18.53    5:43.16   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    1:22.97  2:54.17  4:26.54    5:57.14   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    1:25.00  2:59.71  4:33.44    6:03.46   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    1:25.49  3:01.05  4:38.28    6:12.30   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    1:29.61  3:09.11  4:49.23    6:27.50   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    34.29        1:12.11   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta    37.97        1:19.96   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap    40.40        1:24.25   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    39.23        1:24.64   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    41.72        1:26.05   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    42.08        1:29.90   
Gabriel Gunnarsson  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    35.03        1:13.58   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    36.45        1:18.28   
Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap    48.32        1:42.09   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 29, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    45.00        1:35.12   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    57.51        2:02.52   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    41.20        1:22.99   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap    50.45        1:47.23   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    41.57        1:23.70   
Tilde Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta    45.54        1:33.18   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    43.54        1:35.19   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    46.61        1:36.75   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    47.73        1:36.87   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap    52.10        1:41.89   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap    50.61        1:46.44   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap    58.24        1:52.12   
Emma Persson  2002  Simklubben Solsta    54.38        1:56.40   
                     
 
Gren 30, 25m Frisim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            22.41   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            22.95   
Emil Engström  2005  Säffle Simsällskap            23.40   
Alexander Orban  2004  Säffle Simsällskap            28.24   
Yakup Kuzey  2005  Arvika Simsällskap            28.36   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            41.64   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            44.44   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            46.79   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            37.90   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            37.99   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            38.20   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            39.30   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            40.17   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            40.21   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            41.27   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening            43.65   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            45.84   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    46.12        1:33.65   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    47.92        1:35.50   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    48.01        1:36.95   
Tilde Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta    48.00        1:37.76   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap    50.46        1:45.78   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap    54.30        1:51.06   
Emma Persson  2002  Simklubben Solsta    57.97        1:56.60   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    41.48        1:23.51   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    42.27        1:26.42   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    43.36        1:27.78   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    43.32        1:28.83   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    45.58        1:31.74   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    50.07        1:34.62   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    47.50        1:37.79   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    47.65        1:37.86   
Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap    51.03        1:46.51   
10  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap    56.27        1:56.41   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    47.02        1:36.00   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    49.34        1:43.26   
Nicolai Marjetta-Olsson  2002  Simklubben Solsta    52.26        1:48.06   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    52.87        1:51.97   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    55.45        1:52.92   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta    54.27        1:55.63   
Gabriel Gunnarsson  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    46.62        1:39.41   
                     
 
Gren 34, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cecilia Lindahl  2004  Simklubben Solsta            25.16   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            25.90   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            27.25   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            27.73   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            31.83   
Fatima Vasim-Jasim  2004  Säffle Simsällskap            32.87   
Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            36.86   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            37.24   
Selma Kuzey  2007  Arvika Simsällskap            39.08   
Lejla Pasalic  2006  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            49.96   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            58.14   
Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            1:03.12   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            1:06.77   
Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            1:08.78   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            DSQ   
Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            42.30   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            48.19   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            49.29   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            51.63   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            57.07   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            58.22   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            1:04.15   
Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Engström  2005  Säffle Simsällskap            25.27   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            26.42   
Alexander Orban  2004  Säffle Simsällskap            29.59   
                     
 
Gren 37, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            50.23   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            54.90   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            57.90   
                     
 
Gren 37, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            44.49   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            45.99   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            47.38   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            47.82   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            48.11   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            48.75   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            51.12   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            51.26   
                     
 
Gren 38, 200m Medley F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    40.75  1:26.53  2:18.86    3:00.49   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    41.43  1:29.65  2:23.62    3:03.52   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    43.99  1:31.19  2:28.67    3:11.15   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    59.02  1:52.19  2:50.85    3:34.13   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            DNS   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap            DNS   
Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    42.87        1:31.48   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    47.11        1:45.64   
                     
 
Gren 40, 4X25m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Säffle SS F10 Lag1  2003  Säffle Simsällskap            1:34.54   
  Tilde Halldan  2005                 
  Linnéa Bruce-Holm  2005      56.26        56.26   
  Ida Lithner  2004                 
  Nathalie Myrén  2004      1:34.54        1:34.54   
                     
Arvika SS Damer [2003]  2003  Arvika Simsällskap            1:34.65   
  Emma Skogman  2003                 
  Emma Skoglund  2003      53.27        53.27   
  Lina Sagvik  2003                 
  Adna Pasalic  2003      1:34.65        1:34.65   
                     
                     
 
Gren 42, 4X25m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Säffle SS P10 Lag2  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 43, 4X50m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS P10 Lag1  2003  Säffle Simsällskap            3:31.03   
  Erik Mulikov  2005      52.16        52.16   
  Daniel Thörner  2004      1:01.40        1:53.56   
  Jonathan Andersson  2003      54.78        2:48.34   
  Jacob Edberg  2003      42.69        3:31.03   
                     
                     
 
Gren 44, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Mix [2001]  2001  Säffle Simsällskap            2:25.26   
  Daniel Lithner  2001      36.19        36.19   
  Madeleine Olsson  2001      37.13        1:13.32   
  Wael Louati  2001      35.50        1:48.82   
  Caroline Andersson  2001      36.44        2:25.26   
                     
                     
 
Gren 45, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ksf Damer 1 (11-12)  2001  Karlskoga Simförening            2:20.82   
  Inez Rydh-Dufva  2001      38.54        38.54   
  Saga Grandelius  2001      35.00        1:13.54   
  Linn Granlund  2001      34.60        1:48.14   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      32.68        2:20.82   
                     
Ksf Damer 2 (11-12)  2001  Karlskoga Simförening            2:25.46   
  Wilma Åhling  2002      37.16        37.16   
  Matilda Ek  2002      36.71        1:13.87   
  Stina Andersson  2002      37.16        1:51.03   
  Sanna Lekberg  2001      34.43        2:25.46   
                     
Arvika SS Damer [2001]  2001  Arvika Simsällskap            2:29.90   
  Miranda Kristiansson  2001      36.91        36.91   
  Josefine Andersson  2002      42.68        1:19.59   
  Matilda Kristiansson  2001      37.93        1:57.52   
  Clara Hedling  2001      32.38        2:29.90   
                     
Säffle SS Damer Lag 1  2001  Säffle Simsällskap            2:31.66   
  Madeleine Olsson  2001      37.92        37.92   
  Louise Olsson  2002      39.65        1:17.57   
  Caroline Andersson  2001      34.24        1:51.81   
  Linnéa Westberg  2002      39.85        2:31.66   
                     
Arvika SS Damer [2002]  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
  Clara Hedling  2001                 
  Matilda Kristiansson  2001                 
  Miranda Kristiansson  2001                 
  Majken Pettersson  2001              DNS   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS P12  2001  Karlstads Simsällskap            2:24.85   
  Milos Jovancic  2002      33.86        33.86   
  Linus Andersson  2001      33.54        1:07.40   
  Ludvig Mathisen  2003      38.65        1:46.05   
  Samuel Vestin  2002      38.80        2:24.85   
                     
Solsta Herrar [2001]  2001  Simklubben Solsta            2:34.24   
  Simon Clarito  2002      38.18        38.18   
  Nicolai Marjetta-Olsson  2002      38.25        1:16.43   
  Thim Rangedahl  2002      36.55        1:52.98   
  Anton Ivarsson  2003      41.26        2:34.24   
                     
Karlsko Sf Herrar [2001]  2001  Karlskoga Simförening            2:39.27   
  Oscar Björstam  2003      42.33        42.33   
  Benjamin Edenvik  2003      42.01        1:24.34   
  Philip Löfbom  2003      39.51        2:03.85   
  Viktor Lübeck  2002      35.42        2:39.27   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Säffle Simsällskap  Utskriftstid  18:20