Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden Tävl omr 3 2015.    Utskriftsdatum  21 november 2015   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  18:35   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 november 2015         
 
 
Gren 1, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    32.23  1:08.29  1:46.10    2:23.19   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    35.30  1:19.86  2:09.20    2:57.46   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap            41.82   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            42.82   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            46.14   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            17.97   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            21.23   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            21.42   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            22.80   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            24.49   
Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            27.71   
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            27.77   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            28.18   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            16.30   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            16.32   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            17.39   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians            18.02   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            18.25   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            18.85   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            18.99   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            18.99   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            19.88   
10  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            19.99   
11  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            20.33   
12  Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            20.64   
13  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            21.11   
14  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            21.32   
15  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            21.37   
16  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            21.44   
17  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            22.88   
18  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            23.00   
19  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            23.71   
20  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            26.68   
21  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians            27.78   
22  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            28.70   
Elin Schmidt  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    1:12.72  2:34.32  3:58.83    5:21.88   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    1:13.58  2:34.36  3:58.82    5:23.53   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    1:24.69  2:54.24  4:25.15    5:52.71   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    1:28.78  3:07.72  4:46.76    6:27.88   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    31.85        1:05.84   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    32.73        1:10.60   
Sofia Mattsson  2004  Karlstads Simsällskap    36.80        1:17.45   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta    36.78        1:18.20   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    37.29        1:18.50   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    36.71        1:19.76   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    39.38        1:21.97   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    39.11        1:22.45   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    38.05        1:22.95   
10  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    39.31        1:24.75   
11  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    40.27        1:25.12   
12  Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    42.85        1:28.43   
13  Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    40.10        1:29.40   
14  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap    1:30.62        1:30.62   
15  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    42.45        1:30.67   
16  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    43.20        1:31.73   
17  Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    43.27        1:32.56   
18  Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians    47.21        1:40.14   
19  Elin Peistorpet  2004  Karlstads Simsällskap    45.58        1:40.81   
20  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    46.06        1:43.56   
21  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    52.53        1:55.33   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    33.61        1:12.07   
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta    36.28        1:17.80   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    37.82        1:19.69   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    38.40        1:23.19   
Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs Simsällskap    39.96        1:24.11   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap    40.63        1:25.26   
Emma Järlström  2003  Örebro Simallians    40.61        1:26.65   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    40.68        1:27.62   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    41.16        1:27.98   
10  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    42.30        1:28.74   
11  Ebba Larsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    43.87        1:35.14   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    52.53        1:52.92   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    41.63        1:29.43   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    45.82        1:37.25   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    48.32        1:41.74   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    52.83        1:53.45   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap    44.22        1:29.56   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    45.27        1:34.20   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap    45.97        1:36.67   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    44.63        1:40.34   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    47.38        1:41.06   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            18.62   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            19.32   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            19.62   
Alva Broström-Grylin  2006  Säffle Simsällskap            20.34   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            20.54   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening            20.88   
Filippa Blixt  2006  Säffle Simsällskap            20.91   
Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            21.56   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            22.01   
10  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening            22.68   
11  Elin Jonsson  2007  Karlskoga Simförening            23.46   
12  Cornelia Johansson  2006  Lindesbergs Simsällskap            24.72   
13  Jennifer Saade  2006  Säffle Simsällskap            28.82   
Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            35.34   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            38.30   
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            46.39   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            33.64   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            34.49   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            35.88   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            36.91   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            37.26   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            37.59   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            37.62   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            38.10   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            38.75   
10  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            39.13   
11  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            39.83   
12  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            39.89   
13  Line Hammarland  2005  Örebro Simallians            39.99   
14  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            40.52   
15  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            41.57   
16  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            41.64   
17  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            41.68   
18  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            42.09   
19  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            42.16   
20  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            42.18   
21  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            42.97   
22  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            43.87   
23  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            44.01   
24  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            49.80   
25  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap            50.45   
26  Thelma Jansson  2005  Karlskoga Simförening            50.89   
27  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians            52.91   
28  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap            52.97   
Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap    43.24        1:29.28   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    46.64        1:34.60   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:35.41        1:35.41   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    47.69        1:36.89   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    50.71        1:45.00   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    39.72        1:19.60   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    40.15        1:20.76   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    42.61        1:28.87   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    1:30.41        1:30.41   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap    1:31.89        1:31.89   
Kaiming Cau  2003  Örebro Simallians    45.05        1:35.04   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    48.99        1:39.17   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    42.12        1:29.96   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta    45.58        1:35.74   
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap    48.23        1:42.23   
Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap    48.69        1:43.50   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    51.44        1:46.52   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    50.35        1:46.76   
Elin Peistorpet  2004  Karlstads Simsällskap    52.62        1:48.51   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    50.91        1:49.09   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    52.98        1:49.18   
10  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    52.61        1:50.41   
11  Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    50.10        1:52.07   
12  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    55.00        1:56.92   
13  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    55.76        1:58.10   
14  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    54.40        1:58.40   
15  Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians    57.09        1:59.28   
16  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    56.88        2:00.52   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    43.01        1:34.78   
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta    45.42        1:38.43   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    49.51        1:46.52   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap    51.06        1:49.57   
Emma Järlström  2003  Örebro Simallians    51.84        1:51.21   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    53.96        1:53.34   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    57.24        2:01.06   
Ebba Larsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    59.48        2:08.50   
                     
 
Gren 11, 25m Bröstsim P-09 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            25.29   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simförening            31.70   
Johan Chienh  2006  Karlskoga Simförening            33.43   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            36.60   
Emir Mahdi  2006  Karlskoga Simförening            41.28   
Hannes Collin  2006  Karlskoga Simförening            DNS   
Adrian Lambertsson  2007  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            53.99   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            1:00.74   
Alfred Skogman  2006  Arvika Simsällskap            1:02.30   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            1:06.04   
Melker Hedberg  2006  Karlstads Simsällskap            1:06.43   
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            48.81   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            49.56   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening            53.06   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            56.32   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            1:04.23   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            22.54   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            22.73   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            23.40   
Alva Broström-Grylin  2006  Säffle Simsällskap            23.62   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            23.72   
Filippa Blixt  2006  Säffle Simsällskap            24.53   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            25.17   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            25.26   
Elin Jonsson  2007  Karlskoga Simförening            31.03   
10  Alva Avander  2007  Karlskoga Simförening            33.99   
11  Jennifer Saade  2006  Säffle Simsällskap            34.49   
12  Cornelia Johansson  2006  Lindesbergs Simsällskap            35.12   
Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            42.86   
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            55.69   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening            58.66   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            38.97   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            43.33   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            44.79   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            45.74   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            46.24   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            46.42   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            46.87   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            46.89   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            47.31   
10  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            47.39   
11  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            47.54   
12  Line Hammarland  2005  Örebro Simallians            48.12   
13  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            49.39   
14  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            50.14   
15  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            50.94   
16  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            51.18   
17  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            51.21   
18  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            52.50   
19  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            53.31   
20  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            53.43   
21  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            54.39   
22  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap            55.77   
23  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians            56.85   
24  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap            57.19   
25  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            57.87   
26  Thelma Jansson  2005  Karlskoga Simförening            1:00.59   
Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Medley P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    39.79  1:23.88  2:18.01    2:57.48   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    40.51  1:26.48  2:21.41    2:59.24   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    41.66  1:33.55  2:32.56    3:14.64   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    52.16  1:40.48  2:40.71    3:22.74   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    37.82        1:28.16   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 4X25m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karlsko SF Herrar [2005]  2005  Karlskoga Simförening            1:23.69   
  Linus Åkesson  2005                 
  Elias Jansson  2006      40.81        40.81   
  Viktor Hellberg  2006                 
  Lukas Franz  2005      1:23.69        1:23.69   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Lag P10  2005  Säffle Simsällskap            2:48.59   
  Erik Mulikov  2005      35.81        35.81   
  Adam Feki  2005      36.81        1:12.62   
  Hugo Fredriksson  2006      1:35.97        2:48.59   
  Tim Weghammar  2005              2:48.59   
                     
                     
 
Gren 19, 4X25m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hk Sim Damer [2005]  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            1:21.33   
  Felicia Sobotka  2005                 
  Matilda Håkansson  2006      40.95        40.95   
  Tyra Jacobsson  2005                 
  Linnea Larsson  2005      1:21.33        1:21.33   
                     
Karlsko SF Damer [2005]  2005  Karlskoga Simförening            1:24.62   
  Frida Jonsson  2005                 
  Thelma Jansson  2005      44.89        44.89   
  Isabelle Johansson  2005                 
  Alva Andersson  2005      1:24.62        1:24.62   
                     
Säffle SS F10 Lag2  2005  Säffle Simsällskap            1:25.96   
  Ebba Locken  2006                 
  Sara Arian  2005      42.08        42.08   
  Alva Broström-Grylin  2006                 
  Filippa Blixt  2006      1:25.96        1:25.96   
                     
Lindesberg Damer [2005]  2005  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Damer [2005]  2005  Karlstads Simsällskap            2:26.92   
  Sara Sjölander  2006      38.49        38.49   
  Miranda Wahlstedt  2006      35.13        1:13.62   
  Elvira Bergsten  2005      39.01        1:52.63   
  Joline Bakken  2005      34.29        2:26.92   
                     
Säffle SS F10 Lag1  2005  Säffle Simsällskap            2:35.26   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      37.42        37.42   
  Tilde Halldan  2005      38.45        1:15.87   
  Sofie Leander  2005      41.94        1:57.81   
  Amanda Orban  2005      37.45        2:35.26   
                     
Ösa Damer [2005]  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
                     
 
Gren 21, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Lag P12  2003  Säffle Simsällskap            2:55.16   
  Jonathan Andersson  2003      40.42        40.42   
  Daniel Thörner  2004      49.34        1:29.76   
  Jesper Andersson  2004      49.61        2:19.37   
  Jacob Edberg  2003      35.79        2:55.16   
                     
                     
 
Gren 22, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Damer [2003]  2003  Karlstads Simsällskap            2:44.13   
  Clara Gustavson  2003      38.88        38.88   
  Elin Peistorpet  2004      52.38        1:31.26   
  Sofia Mattsson  2004      21.11        1:52.37   
  Agnes Rönnquist  2004      51.76        2:44.13   
                     
Lindesberg Damer [2003]  2003  Lindesbergs Simsällskap            2:47.39   
  Alice Nordén  2003      47.02        47.02   
  Lovisa Hodell  2004      46.24        1:33.26   
  Elise Tegin  2004      37.86        2:11.12   
  Elin Eriksson  2004      36.27        2:47.39   
                     
Grums SS Damer [2003]  2003  Grums Simsällskap            2:49.54   
  Anna Busacca Hjärtquist  2005      46.64        46.64   
  Anna Kumm  2004      47.56        1:34.20   
  Pauline Grubb  2003      40.59        2:14.79   
  Ella Sjöbom  2005      34.75        2:49.54   
                     
Hk Sim Damer [2003]  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            2:53.35   
  Julia Åkerstrand  2004      43.55        43.55   
  Wilma Pettersson  2004      52.89        1:36.44   
  Majja Brattström  2004      35.70        2:12.14   
  Ebba Larsson  2003      41.21        2:53.35   
                     
Säffle SS Lag F12  2003  Säffle Simsällskap            3:11.67   
  Nathalie Myrén  2004      47.33        47.33   
  Sara Arian  2005      58.80        1:46.13   
  Ida Lithner  2004      33.56        2:19.69   
  Tindra Mortensen  2005      51.98        3:11.67   
                     
Ösa Damer [2003]  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Mix12 Lag1  2003  Säffle Simsällskap            2:15.38   
  Jonathan Andersson  2003      30.61        30.61   
  Jacob Edberg  2003      35.33        1:05.94   
  Ida Lithner  2004      30.00        1:35.94   
  Nathalie Myrén  2004      39.44        2:15.38   
                     
Karlstad Mix [2003]  2003  Karlstads Simsällskap            2:19.97   
  Sofia Mattsson  2004      34.50        34.50   
  Filip Hedin  2003      38.02        1:12.52   
  Clara Gustavson  2003      33.28        1:45.80   
  Elias Sjölander  2003      34.17        2:19.97   
                     
Lindesberg Mix [2003]  2003  Lindesbergs Simsällskap            2:25.10   
  Ebba Nilsson  2003      39.06        39.06   
  Per Carlsson  2003      40.40        1:19.46   
  Axel Andersson  2004      34.12        1:53.58   
  Elise Tegin  2004      31.52        2:25.10   
                     
Säffle SS Mix12 Lag2  2003  Säffle Simsällskap            2:59.26   
  Daniel Thörner  2004      37.53        37.53   
  Jesper Andersson  2004      37.86        1:15.39   
  Sara Arian  2005      53.10        2:08.49   
  Filippa Blixt  2006      50.77        2:59.26   
                     
Karlsko SF Mix [2003]  2003  Karlskoga Simförening            DNS   
  Oskar Högqvist  2003                 
  Moa Hammarbäck  2003                 
  Frida Medeskog  2003                 
  Philip Löfbom  2003              DNS   
                     
                     
 
Gren 24, 4X25m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Säffle SS Mix10 Lag1  2005  Säffle Simsällskap            1:09.67   
  Erik Mulikov  2005                 
  Amanda Orban  2005      34.89        34.89   
  Adam Feki  2005                 
  Linnéa Bruce-Holm  2005      1:09.67        1:09.67   
                     
Karlstad Mix [2005]  2005  Karlstads Simsällskap            1:17.33   
  Linnea Lindberg  2005                 
  Lex Albringer  2007      37.10        37.10   
  Erik Pellfolk  2005                 
  Alice Johnson  2005      1:17.33        1:17.33   
                     
Säffle SS Mix10 Lag2  2005  Säffle Simsällskap            1:19.17   
  Tim Weghammar  2005                 
  Hugo Fredriksson  2006      42.53        42.53   
  Sofie Leander  2005                 
  Tilde Halldan  2005      1:19.17        1:19.17   
                     
Karlsko SF Mix [2006]  2006  Karlskoga Simförening            1:22.87   
  Elias Jansson  2006                 
  Mira Lübeck  2006      40.79        40.79   
  Viktor Hellberg  2006                 
  Nathalie Johansson  2006      1:22.87        1:22.87   
                     
Karlstad Mix2 [2005]  2005  Karlstads Simsällskap            1:50.05   
  Agnes Wilde  2005                 
  Alexander Albringer  2007      47.88        47.88   
  Johan Pellfolk  2007                 
  Erik Bjurenhed  2006      1:50.05        1:50.05   
                     
                     
 
Gren 25, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap    42.09  1:28.49  2:13.19    2:54.13   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    40.10  1:26.15  2:14.59    3:01.44   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    43.85  1:31.81  2:21.50    3:07.78   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            34.21   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            35.33   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            37.62   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            39.25   
Sofia Mattsson  2004  Karlstads Simsällskap            39.51   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians            40.66   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            42.23   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians            45.63   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            47.30   
10  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            48.72   
11  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            52.74   
12  Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians            55.68   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            24.10   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            24.72   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            17.56   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            19.04   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            20.41   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            21.75   
                     
 
Gren 28, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    1:25.41  2:53.48  4:21.48    5:45.92   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    1:27.34  3:03.09  4:38.71    6:10.46   
Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs Simsällskap    1:33.91  3:16.01  4:58.68    6:33.60   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    1:33.72  3:21.17  5:10.28    6:52.95   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    1:36.91  3:23.46  5:10.07    6:53.00   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    38.18        1:19.15   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    39.60        1:21.09   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap    37.82        1:21.21   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    41.58        1:24.26   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    43.56        1:31.69   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    57.32        2:07.64   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    32.59        1:06.14   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    32.15        1:07.11   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    36.30        1:15.41   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    36.97        1:16.90   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap    39.91        1:22.25   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    40.16        1:24.11   
Kaiming Cau  2003  Örebro Simallians    40.02        1:28.87   
Per Carlsson  2003  Lindesbergs Simsällskap    42.65        1:29.73   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    42.09        1:30.84   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening    59.34        1:59.71   
Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    56.70        1:59.87   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    40.48        1:26.34   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    41.59        1:34.45   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    45.53        1:36.39   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians    44.73        1:36.46   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    45.52        1:37.63   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    45.42        1:38.48   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap    47.69        1:38.87   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    47.91        1:39.39   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    51.92        1:42.89   
10  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap    50.61        1:43.62   
11  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    49.61        1:44.70   
12  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    52.27        1:45.17   
13  Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    50.57        1:46.02   
14  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    53.38        1:47.50   
15  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap    52.65        1:48.60   
16  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening    51.51        1:52.51   
17  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    53.98        1:52.52   
18  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    58.26        1:56.99   
19  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    57.02        1:57.61   
20  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    1:00.63        1:57.74   
21  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening    59.29        2:01.09   
Elin Schmidt  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    36.59        1:18.19   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    40.30        1:24.53   
Sofia Mattsson  2004  Karlstads Simsällskap    41.28        1:30.87   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    41.89        1:31.06   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    43.43        1:33.12   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    47.32        1:37.71   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    45.34        1:38.59   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    46.83        1:39.31   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    48.93        1:40.56   
10  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    52.11        1:45.51   
11  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap    54.38        1:45.75   
12  Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    52.42        1:47.99   
13  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    49.37        1:48.25   
14  Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians    57.22        1:53.95   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            DSQ   
Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 31, 25m Frisim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            18.73   
Hugo Fredriksson  2006  Säffle Simsällskap            24.16   
Adrian Lambertsson  2007  Karlskoga Simförening            26.54   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simförening            28.65   
Emir Mahdi  2006  Karlskoga Simförening            28.73   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            33.50   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            41.86   
Alfred Skogman  2006  Arvika Simsällskap            48.81   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            58.95   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            1:07.08   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            33.68   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            35.98   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            38.76   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening            42.75   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            43.02   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening            43.44   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            46.30   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    36.76        1:15.95   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    43.67        1:28.46   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    44.65        1:31.48   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta    45.08        1:31.60   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    48.54        1:38.08   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    48.38        1:39.50   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    52.97        1:49.51   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    55.46        1:57.68   
Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians    59.70        1:58.63   
Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    45.49        1:32.84   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    45.52        1:35.24   
Emma Järlström  2003  Örebro Simallians    46.87        1:36.66   
Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs Simsällskap    47.85        1:39.08   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    49.59        1:41.34   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    56.54        1:56.07   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap    49.50        1:43.13   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    52.07        1:47.71   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    52.91        1:49.62   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    54.89        1:59.33   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    1:00.22        2:05.45   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    45.82        1:33.65   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    46.03        1:35.40   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    50.77        1:46.73   
Kaiming Cau  2003  Örebro Simallians    56.15        1:56.87   
                     
 
Gren 35, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            24.85   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            26.07   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            26.16   
Alva Broström-Grylin  2006  Säffle Simsällskap            27.14   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            27.55   
Filippa Blixt  2006  Säffle Simsällskap            27.66   
Cornelia Johansson  2006  Lindesbergs Simsällskap            28.60   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            28.97   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            29.16   
10  Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening            30.40   
11  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening            30.57   
12  Jennifer Saade  2006  Säffle Simsällskap            31.93   
Alva Avander  2007  Karlskoga Simförening            DSQ   
Amanda Söderberg  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            48.42   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            48.93   
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            56.66   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            44.66   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            46.76   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            48.34   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            49.05   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            49.06   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians            51.59   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            51.78   
Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians            52.26   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            52.38   
10  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            52.57   
11  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsällskap            52.79   
12  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            52.82   
13  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            52.83   
14  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            53.17   
15  Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            54.52   
16  Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            57.06   
17  Thelma Jansson  2005  Karlskoga Simförening            57.35   
18  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            57.75   
19  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            58.92   
20  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            59.83   
21  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            59.92   
22  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            1:02.46   
23  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            1:03.07   
24  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            1:04.09   
25  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap            1:04.66   
26  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap            1:13.45   
                     
 
Gren 37, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            22.10   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            23.89   
Hugo Fredriksson  2006  Säffle Simsällskap            26.95   
Alfred Skogman  2006  Arvika Simsällskap            27.00   
Adrian Lambertsson  2007  Karlskoga Simförening            31.83   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            32.13   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            32.44   
Milo Thunberg  2008  Karlskoga Simförening            35.10   
Johan Chienh  2006  Karlskoga Simförening            36.59   
                     
 
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            53.11   
                     
 
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            44.33   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            47.03   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            47.11   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            48.67   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            49.42   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening            52.37   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening            53.99   
                     
 
Gren 39, 200m Medley F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    39.19  1:24.85  2:21.53    3:05.86   
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta    43.56  1:36.45  2:32.86    3:19.68   
Emma Järlström  2003  Örebro Simallians    49.07  1:40.92  2:39.16    3:27.54   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap    53.99  1:53.77  2:55.01    3:44.41   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    50.80  1:48.29  2:53.86    3:45.22   
                     
 
Gren 40, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    38.89        1:24.03   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    42.03        1:34.51   
                     
 
Gren 41, 4X25m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karlstad Damer [2005]  2005  Karlstads Simsällskap            1:25.25   
  Alice Johnson  2005                 
  Agnes Wilde  2005      48.78        48.78   
  Linnea Lindberg  2005                 
  Joline Bakken  2005      1:25.25        1:25.25   
                     
Hk Sim Damer [2005]  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            1:31.19   
  Matilda Håkansson  2006                 
  Tyra Jacobsson  2005      52.38        52.38   
  Felicia Sobotka  2005                 
  Linnea Larsson  2005      1:31.19        1:31.19   
                     
Karlsko SF Damer [2005]  2005  Karlskoga Simförening            1:32.81   
  Frida Jonsson  2005                 
  Isabelle Johansson  2005      48.08        48.08   
  Alva Andersson  2005                 
  Thelma Jansson  2005      1:32.81        1:32.81   
                     
Lindesberg Damer [2005]  2005  Lindesbergs Simsällskap            1:34.76   
  Isabella Viklund  2006                 
  Cornelia Johansson  2006      54.42        54.42   
  Lilly Tuominiemi  2005                 
  Nea Nilsson  2005      1:34.76        1:34.76   
                     
Säffle SS F10 Lag2  2005  Säffle Simsällskap            1:48.80   
  Filippa Blixt  2006                 
  Ebba Locken  2006      54.24        54.24   
  Hanna Widing  2006                 
  Alva Broström-Grylin  2006      1:48.80        1:48.80   
                     
                     
 
Gren 42, 4X50m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Damer [2005]  2005  Karlstads Simsällskap            2:54.85   
  Sara Sjölander  2006      49.34        49.34   
  Elvira Bergsten  2005      49.70        1:39.04   
  Joline Bakken  2005      40.71        2:19.75   
  Miranda Wahlstedt  2006      35.10        2:54.85   
                     
Ösa Damer [2005]  2005  Örebro Simallians            3:02.29   
  Julia Pietsch  2005      46.31        46.31   
  Alina Umbaeva  2005      52.31        1:38.62   
  Line Hammarland  2005      43.59        2:22.21   
  Wilma Åberg  2005      40.08        3:02.29   
                     
Säffle SS F10 Lag1  2005  Säffle Simsällskap            3:05.08   
  Sofie Leander  2005      52.08        52.08   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      47.32        1:39.40   
  Tilde Halldan  2005      48.05        2:27.45   
  Amanda Orban  2005      37.63        3:05.08   
                     
                     
 
Gren 43, 4X25m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karlstad Herrar [2005]  2005  Karlstads Simsällskap            2:01.36   
  Erik Pellfolk  2005                 
  Alexander Albringer  2007      57.79        57.79   
  Lex Albringer  2007                 
  Johan Pellfolk  2007      2:01.36        2:01.36   
                     
                     
 
Gren 44, 4X50m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Lag P10  2005  Säffle Simsällskap            3:22.74   
  Tim Weghammar  2005      47.10        47.10   
  Adam Feki  2005      53.89        1:40.99   
  Erik Mulikov  2005      42.00        2:22.99   
  Hugo Fredriksson  2006      59.75        3:22.74   
                     
                     
 
Gren 45, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lindesberg Damer [2003]  2003  Lindesbergs Simsällskap            2:23.80   
  Elin Eriksson  2004      36.14        36.14   
  Alice Nordén  2003      38.27        1:14.41   
  Lovisa Hodell  2004      37.36        1:51.77   
  Elise Tegin  2004      32.03        2:23.80   
                     
Ösa Damer [2003]  2003  Örebro Simallians            2:28.42   
  Granaz Harandi  2004      37.84        37.84   
  Smilla Holgersson Eliasson  2003      38.38        1:16.22   
  Emma Järlström  2003      38.31        1:54.53   
  Ida Hammarland  2004      33.89        2:28.42   
                     
Hk Sim Damer [2003]  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            2:31.62   
  Majja Brattström  2004      34.16        34.16   
  Ebba Larsson  2003      42.65        1:16.81   
  Julia Åkerstrand  2004      38.92        1:55.73   
  Wilma Pettersson  2004      35.89        2:31.62   
                     
Säffle SS Lag F12  2003  Säffle Simsällskap            2:47.35   
  Ida Lithner  2004      30.29        30.29   
  Nathalie Myrén  2004      38.85        1:09.14   
  Tindra Mortensen  2005      50.87        2:00.01   
  Hanna Widing  2006      47.34        2:47.35   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Lag P12  2003  Säffle Simsällskap            2:29.11   
  Daniel Thörner  2004      38.31        38.31   
  Jesper Andersson  2004      38.35        1:16.66   
  Jonathan Andersson  2003      34.12        1:50.78   
  Jacob Edberg  2003      38.33        2:29.11   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  21 november 2015 
Licensierad till: Säffle Simsällskap  Utskriftstid  18:35