Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden Tävl omr 3 2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  19:05   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    35.62  1:16.19  1:57.88    2:37.40   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    36.85  1:19.14  2:02.74    2:45.32   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    37.42  1:20.60  2:04.12    2:46.36   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians    37.04  1:20.31  2:06.01    2:48.86   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    41.44  1:25.83  2:12.59    2:55.55   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    37.83  1:24.75  2:13.15    2:57.96   
Elin Schmidt  2005  Karlstads Simsällskap    38.35  1:23.96  2:10.90    2:58.49   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    38.72  1:25.70  2:17.49    3:02.05   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    39.72  1:29.14  2:20.09    3:07.08   
10  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    41.68  1:31.54  2:21.07    3:08.15   
11  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    41.19  1:29.71  2:24.23    3:13.34   
12  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    43.51  1:36.41  2:29.46    3:20.75   
13  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    44.01  1:35.81  2:32.94    3:25.50   
14  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    45.83  1:38.26  2:34.28    3:26.52   
15  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    42.94  1:35.19  2:32.61    3:27.11   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            35.29   
August Jansson  2005  Örebro Simallians            37.93   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            39.58   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            42.11   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            47.72   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            21.87   
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            21.93   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            22.65   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            23.19   
Elin Jonsson  2007  Karlskoga Simförening            23.53   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            26.59   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            16.44   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening            17.64   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            17.89   
Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            19.97   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            20.23   
Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            20.73   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            20.87   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            20.91   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            21.13   
10  Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            21.43   
11  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening            23.09   
12  Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening            23.20   
13  Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            23.21   
14  Linn Segelström  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            23.66   
15  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            24.53   
16  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            25.63   
17  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            26.73   
Amelia Fridlund  2006  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    1:19.87  2:46.47  4:14.34    5:42.47   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    5:17.37  6:48.56      6:04.74   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    1:24.39  2:58.75  4:35.08    6:14.56   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    1:28.76  3:10.27  4:52.39    6:31.96   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    2:50.02  4:56.44  7:03.29    7:03.29   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    33.90        1:12.09   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    36.30        1:15.61   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    36.28        1:16.53   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    36.44        1:16.57   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians    37.23        1:17.60   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    36.56        1:18.48   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    39.01        1:19.61   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    38.06        1:20.01   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    37.64        1:20.10   
10  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    39.98        1:24.51   
11  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    39.07        1:24.76   
12  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    39.75        1:26.94   
13  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening    41.99        1:27.46   
14  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap    40.85        1:27.96   
15  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening    41.73        1:31.41   
16  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    43.59        1:31.89   
17  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap    41.90        1:33.49   
18  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    44.09        1:35.40   
19  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    42.95        1:36.65   
20  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    46.38        1:40.86   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    31.09        1:04.50   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    31.56        1:06.82   
Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    32.43        1:10.92   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    35.12        1:13.03   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    33.57        1:13.62   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    35.95        1:14.51   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    36.23        1:14.92   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    36.00        1:14.98   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    35.76        1:16.61   
10  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    36.99        1:17.55   
11  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    36.91        1:18.33   
12  Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    37.78        1:18.57   
13  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    36.60        1:19.56   
14  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    37.72        1:20.40   
15  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening    39.50        1:23.56   
16  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening    39.69        1:24.61   
17  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    39.28        1:25.88   
18  Ellen Sjögren  2004  Karlskoga Simförening    41.73        1:26.24   
19  Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    41.89        1:28.39   
20  Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    42.96        1:31.02   
21  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    52.51        1:51.23   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    43.24        1:31.20   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    54.94        1:51.08   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    1:03.16        2:19.10   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    49.70        1:42.82   
Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians    48.36        1:44.85   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    53.26        1:45.64   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    36.57        1:20.56   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    40.00        1:25.02   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    41.11        1:29.14   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    46.96        1:38.26   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    47.14        1:41.05   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Jonsson  2007  Karlskoga Simförening            18.27   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            20.08   
Sara Feki  2007  Säffle Simsällskap            23.06   
Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            23.46   
Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            26.53   
Alice Westberg  2007  Säffle Simsällskap            26.55   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            28.71   
Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            35.48   
Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            35.96   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            41.99   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            42.35   
Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            43.80   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            44.06   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            46.39   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            46.70   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            46.87   
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            50.20   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening            34.90   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            36.08   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            37.85   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            40.20   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            40.47   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            40.77   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            40.88   
Linn Segelström  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            41.51   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            41.67   
10  Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            41.96   
11  Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            42.53   
12  Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening            43.06   
13  Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            43.14   
14  Ester Josbo  2006  Karlskoga Simförening            44.84   
15  Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            45.28   
16  Amelia Fridlund  2006  Karlskoga Simförening            46.88   
17  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            46.90   
18  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap            49.00   
19  Thea Sandberg  2006  Karlskoga Simförening            51.55   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Jansson  2005  Örebro Simallians    41.38        1:23.29   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    42.93        1:28.50   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    44.91        1:33.06   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    46.61        1:33.20   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    49.54        1:41.58   
Axel Florenius  2005  Karlskoga Simförening    55.38        2:05.95   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    41.22        1:22.55   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    43.90        1:28.11   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    44.36        1:30.54   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    53.13        1:45.26   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    52.73        1:50.98   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    41.24        1:27.86   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    44.63        1:33.63   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    44.25        1:34.50   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    45.52        1:36.48   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    46.17        1:36.95   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    45.76        1:37.23   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    46.50        1:38.58   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians    47.90        1:41.37   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    51.49        1:49.11   
10  Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    52.76        1:49.60   
11  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    51.20        1:51.14   
12  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap    53.11        1:52.62   
13  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    53.01        1:52.65   
14  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening    53.56        1:54.46   
15  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    54.28        1:54.78   
16  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    56.32        1:57.82   
17  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    57.05        2:00.48   
18  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    57.30        2:01.00   
19  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening    57.39        2:05.60   
20  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap    59.22        2:07.51   
Elin Schmidt  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap    41.94        1:27.82   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    41.93        1:29.49   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    45.40        1:34.30   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    45.19        1:36.06   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    45.58        1:36.80   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    45.47        1:37.49   
Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    46.69        1:39.78   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    48.33        1:40.90   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    47.34        1:41.52   
10  Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    48.74        1:41.79   
11  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    48.91        1:44.32   
12  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    52.36        1:49.34   
13  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening    52.39        1:49.56   
14  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    52.20        1:49.71   
15  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    53.73        1:52.61   
Ellen Sjögren  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Bröstsim P-09 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            28.31   
Erik Johansson  2008  Deje Simsällskap            28.73   
Mike Saade  2008  Säffle Simsällskap            30.39   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            32.71   
Vincent Johander  2008  Karlstads Simsällskap            35.01   
Filip Askås  2007  Säffle Simsällskap            DNS   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            DSQ   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            47.47   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            54.61   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            58.63   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            1:00.18   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:09.48   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            49.01   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            50.57   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            50.88   
Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians            55.51   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            1:01.10   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsällskap            1:02.18   
Elis Norlin  2006  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            23.82   
Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            24.16   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            24.20   
Elin Jonsson  2007  Karlskoga Simförening            24.32   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            24.87   
Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            25.61   
Sara Feki  2007  Säffle Simsällskap            25.85   
Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            28.55   
Alice Westberg  2007  Säffle Simsällskap            29.71   
10  Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            33.05   
11  Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            35.81   
12  Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            41.57   
13  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            41.75   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            52.73   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            54.02   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            56.06   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            57.59   
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            39.12   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening            42.30   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            43.77   
Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            46.25   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            47.99   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            48.12   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            48.46   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening            49.37   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            49.87   
10  Linn Segelström  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            50.08   
11  Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            50.98   
12  Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            51.78   
13  Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            52.73   
14  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap            57.80   
15  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            58.03   
16  Amelia Fridlund  2006  Karlskoga Simförening            1:02.10   
Boglarka Biro  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
Thea Sandberg  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Medley P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    46.41  1:33.81  2:27.36    3:05.02   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    46.59  1:32.47  2:27.36    3:08.38   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    42.80  1:36.74  2:38.14    3:25.98   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    46.93  1:42.37  2:46.85    3:34.21   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    33.94        1:16.21   
Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    35.36        1:22.45   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    38.81        1:27.48   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    41.02        1:41.48   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 17, 4X25m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karlstad Herrar [2006]  2006  Karlstads Simsällskap            1:31.12   
  Vincent Johander  2008                 
  Oskar Mathisen  2009      45.60        45.60   
  Johan Pellfolk  2007                 
  Gabriel Eder  2006      1:31.12        1:31.12   
                     
Säffle SS Herrar [2006]  2006  Säffle Simsällskap            1:51.93   
  Alfred Holm  2008                 
  Melvin Weghammar  2008      53.41        53.41   
  Mike Saade  2008                 
  Linus Locken  2008      1:51.93        1:51.93   
                     
                     
 
Gren 19, 4X25m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hk Sim Damer [2006]  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            1:15.69   
  Matilda Håkansson  2006                 
  Emily Rye  2006      37.61        37.61   
  Linn Segelström  2006                 
  Moa Pansawang  2006      1:15.69        1:15.69   
                     
Säffle SS Damer Lag 1  2006  Säffle Simsällskap            1:47.78   
  Ebba Locken  2006                 
  Jennifer Storm  2009      58.49        58.49   
  Hanna Widing  2006                 
  Alice Westberg  2007      1:47.78        1:47.78   
                     
Säffle SS Damer Lag 2  2006  Säffle Simsällskap            2:02.21   
  Sara Feki  2007                 
  Frida Weghammar  2010      1:03.99        1:03.99   
  Alexandra Myrén  2006                 
  Nellie Leander  2010      2:02.21        2:02.21   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlsko SF Damer [2006]  2006  Karlskoga Simförening            2:44.14   
  Mira Lübeck  2006      42.90        42.90   
  Nathalie Johansson  2006      43.56        1:26.46   
  Ida Pettersson  2006      41.36        2:07.82   
  Mia Larsson  2006      36.32        2:44.14   
                     
                     
 
Gren 21, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Herrar  2005  Säffle Simsällskap            2:43.67   
  Tim Weghammar  2005      44.29        44.29   
  Adam Feki  2005      48.02        1:32.31   
  Erik Mulikov  2005      35.73        2:08.04   
  Jesper Andersson  2004      35.63        2:43.67   
                     
Ösa Herrar Lag 1  2004  Örebro Simallians            2:51.58   
  Axel Skoglund  2004      42.89        42.89   
  Daniel Kördel  2004      49.26        1:32.15   
  August Jansson  2005      38.04        2:10.19   
  Mathias Kördel  2006      41.39        2:51.58   
                     
                     
 
Gren 22, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hk Sim Damer [2004]  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            2:31.63   
  Wilma Pettersson  2004      38.18        38.18   
  Carla Rye  2004      45.49        1:23.67   
  Maija Brattström  2004      34.18        1:57.85   
  Felicia Sobotka  2005      33.78        2:31.63   
                     
Ösa Damer Lag 1  2005  Örebro Simallians            2:31.93   
  Alina Umbaeva  2005      40.66        40.66   
  Granaz Harandi  2004      43.86        1:24.52   
  Ida Hammarland  2004      34.39        1:58.91   
  Julia Pietsch  2005      33.02        2:31.93   
                     
Säffle SS Damer Lag 1  2004  Säffle Simsällskap            2:35.98   
  Tindra Mortensen  2005      43.48        43.48   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      43.71        1:27.19   
  Ida Lithner  2004      32.45        1:59.64   
  Amanda Orban  2005      36.34        2:35.98   
                     
Karlstad F12Oy Lag1  2005  Karlstads Simsällskap            2:39.51   
  Linnea Lindberg  2005      40.85        40.85   
  Miranda Wahlstedt  2006      42.01        1:22.86   
  Minea Dautbegovic  2004      40.68        2:03.54   
  Sara Sjölander  2006      35.97        2:39.51   
                     
Karlsko SF Damer [2004]  2004  Karlskoga Simförening            2:45.97   
  Smilla Löthgren  2004      45.97        45.97   
  Maja Nyberg  2004      43.94        1:29.91   
  Alice Bergström  2004      39.55        2:09.46   
  Thea Lekberg  2004      36.51        2:45.97   
                     
Säffle SS Damer Lag 2  2004  Säffle Simsällskap            2:59.50   
  Sofie Leander  2005      49.82        49.82   
  Sara Arian  2005      52.58        1:42.40   
  Tilde Halldan  2005      41.01        2:23.41   
  Nathalie Myrén  2004      36.09        2:59.50   
                     
Karlstad F12Oy Lag2  2005  Karlstads Simsällskap            3:00.66   
  Hanna Dautbegovic  2005      47.66        47.66   
  Alice Johnson  2005      51.50        1:39.16   
  Elin Schmidt  2005      40.88        2:20.04   
  Emma Dahlberg  2005      40.62        3:00.66   
                     
Karlsko SF Damer Lag 1  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Mix Lag 1  2004  Säffle Simsällskap            2:11.76   
  Ida Lithner  2004      29.77        29.77   
  Adam Feki  2005      33.43        1:03.20   
  Erik Mulikov  2005      33.58        1:36.78   
  Tilde Halldan  2005      34.98        2:11.76   
                     
Ösa Mix Lag 1  2004  Örebro Simallians            2:16.81   
  Ida Hammarland  2004      32.89        32.89   
  August Jansson  2005      34.59        1:07.48   
  Granaz Harandi  2004      33.38        1:40.86   
  Axel Skoglund  2004      35.95        2:16.81   
                     
Hk Sim Mix [2004]  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            2:25.64   
  David Eriksson  2004      32.92        32.92   
  Wilma Pettersson  2004      33.49        1:06.41   
  Leo Karlsson  2006      44.38        1:50.79   
  Carla Rye  2004      34.85        2:25.64   
                     
Säffle SS Mix Lag 2  2004  Säffle Simsällskap            2:31.11   
  Jesper Andersson  2004      37.96        37.96   
  Tim Weghammar  2005      38.37        1:16.33   
  Amanda Orban  2005      38.75        1:55.08   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      36.03        2:31.11   
                     
Karlstad Mix1 [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            2:32.74   
  Emma Dahlberg  2005      39.64        39.64   
  Marcus Bülund  2004      37.47        1:17.11   
  Erik Pellfolk  2005      40.59        1:57.70   
  Linnea Lindberg  2005      35.04        2:32.74   
                     
Säffle SS Mix Lag3  2004  Säffle Simsällskap            2:47.91   
  Hugo Koivumäki  2004      37.17        37.17   
  Ali Arian  2004      46.22        1:23.39   
  Sara Arian  2005      42.98        2:06.37   
  Julia Blennrot  2004      41.54        2:47.91   
                     
                     
 
Gren 24, 4X25m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karlstad Mix [2006]  2006  Karlstads Simsällskap            1:19.14   
  Sara Sjölander  2006                 
  Johan Pellfolk  2007      42.04        42.04   
  Gabriel Eder  2006                 
  Miranda Wahlstedt  2006      1:19.14        1:19.14   
                     
Ösa Mix [2006]  2006  Örebro Simallians            1:20.73   
  Ellen Jörstad  2007                 
  Mathias Kördel  2006      39.33        39.33   
  Rosa Jansson  2008                 
  Emil Jörstad  2008      1:20.73        1:20.73   
                     
Säffle SS Mix1 [2006]  2006  Säffle Simsällskap            1:24.96   
  Ebba Locken  2006                 
  Linus Locken  2008      41.77        41.77   
  Hanna Widing  2006                 
  Alfred Holm  2008      1:24.96        1:24.96   
                     
Karlstad Mix1 [2006]  2006  Karlstads Simsällskap            1:30.84   
  Alva Granzell  2006                 
  Moa Granzell  2008      40.37        40.37   
  Vincent Johander  2008                 
  Oskar Mathisen  2009      1:30.84        1:30.84   
                     
Säffle SS Mix2 [2006]  2006  Säffle Simsällskap            2:23.17   
  Nellie Leander  2010                 
  Robert Mulikov  2010      1:15.27        1:15.27   
  Frida Weghammar  2010                 
  Erik Westlindh  2007      2:23.17        2:23.17   
                     
                     
 
Gren 25, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    35.55  1:14.68  1:54.69    2:33.24   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    39.56  1:25.15  2:08.91    2:51.39   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    41.60  1:27.44  2:11.90    2:57.01   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    43.04  1:29.29  2:15.09    2:57.23   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            35.68   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians            36.09   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            37.47   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians            38.46   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            40.94   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            41.00   
Elin Schmidt  2005  Karlstads Simsällskap            41.72   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            41.95   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            42.21   
10  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            43.09   
11  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            45.39   
12  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap            46.66   
13  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            49.36   
14  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening            50.42   
15  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            53.71   
16  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            53.92   
17  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            56.20   
Alma Mühr  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            18.83   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            25.68   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            26.32   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            30.90   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            34.41   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians            20.43   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            21.23   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            21.72   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 28, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    1:10.55  2:27.59  3:47.02    5:03.24   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:21.53  2:51.11  4:21.38    5:44.42   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    1:23.02  2:53.44  4:24.60    5:53.28   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    1:27.09  2:57.23  4:29.32    5:57.99   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    1:23.31  2:56.72  4:31.40    5:59.42   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    1:25.58  3:00.61  4:37.56    6:09.80   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    1:29.10  3:06.92  4:47.84    6:19.62   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    1:26.32  3:06.62  4:47.47    6:22.51   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    1:36.07  3:25.14  5:16.61    7:04.71   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    34.16        1:09.91   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    35.11        1:12.71   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    39.39        1:18.95   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    42.02        1:29.67   
Axel Florenius  2005  Karlskoga Simförening    46.05        1:46.61   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    36.04        1:14.09   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    38.13        1:18.61   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    39.18        1:21.08   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    38.70        1:21.22   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    39.43        1:22.55   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    39.68        1:22.77   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    39.64        1:24.42   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    43.71        1:39.15   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap    55.48        2:00.33   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    37.52        1:19.36   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    44.17        1:36.69   
Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    46.94        1:40.94   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    49.72        1:45.14   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    51.84        1:46.43   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap    53.70        1:48.47   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening    52.17        1:50.82   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    57.94        1:55.39   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap    55.90        1:57.10   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            DSQ   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    37.51        1:19.60   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    39.39        1:24.23   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    40.91        1:25.16   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    40.44        1:26.55   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians    41.69        1:27.42   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    41.59        1:29.85   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    43.48        1:30.97   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    46.18        1:31.16   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    42.99        1:33.44   
10  Elin Schmidt  2005  Karlstads Simsällskap    46.56        1:37.27   
11  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    45.35        1:38.31   
12  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    46.88        1:38.41   
13  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    46.52        1:41.06   
14  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    47.90        1:42.86   
15  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    48.46        1:43.29   
16  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    49.96        1:43.87   
17  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    50.38        1:46.20   
18  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    49.32        1:46.86   
19  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap    52.82        1:47.21   
20  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening    52.55        1:47.77   
21  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap    49.63        1:48.23   
22  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening    51.36        1:50.99   
23  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    18.66        1:53.99   
                     
 
Gren 31, 25m Frisim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vincent Johander  2008  Karlstads Simsällskap            21.10   
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            22.33   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            22.65   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            24.79   
Erik Westlindh  2007  Säffle Simsällskap            29.16   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            29.16   
Mike Saade  2008  Säffle Simsällskap            32.14   
Filip Askås  2007  Säffle Simsällskap            DNS   
Erik Johansson  2008  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            36.32   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            46.88   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            49.60   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:01.12   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            38.70   
Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians            40.74   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            41.83   
Elis Norlin  2006  Arvika Simsällskap            42.33   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            43.01   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsällskap            47.39   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            51.88   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    40.31        1:23.56   
Alina Umbaeva  2005  Örebro Simallians    43.06        1:25.88   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    42.36        1:26.74   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians    42.94        1:27.99   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    42.72        1:28.10   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    44.39        1:30.55   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    45.88        1:33.83   
Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    47.63        1:36.22   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    49.60        1:41.63   
10  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    52.01        1:41.65   
11  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    51.40        1:43.28   
12  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    52.76        1:45.19   
13  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening    51.94        1:45.24   
14  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap    53.38        1:46.12   
15  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    52.76        1:48.08   
16  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    53.28        1:48.28   
17  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    56.04        1:55.58   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            DNS   
Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    35.30        1:14.29   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    38.50        1:19.74   
Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    40.96        1:25.02   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    42.35        1:27.11   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    43.17        1:29.00   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    46.67        1:33.43   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    45.83        1:33.95   
Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening    49.01        1:40.36   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    48.64        1:40.64   
10  Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    48.46        1:40.99   
11  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    51.65        1:43.71   
12  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    51.86        1:47.51   
13  Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    52.69        1:49.24   
14  Ellen Sjögren  2004  Karlskoga Simförening    53.54        1:50.58   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            DNS   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            DSQ   
Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    47.01        1:40.16   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    48.45        1:43.13   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    51.88        1:49.47   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    56.88        1:57.20   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    46.91        1:37.49   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    53.17        1:50.73   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    55.94        1:57.87   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    56.32        2:01.77   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            25.32   
Elin Jonsson  2007  Karlskoga Simförening            25.76   
Alice Westberg  2007  Säffle Simsällskap            28.17   
Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap            31.21   
Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            34.77   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            39.59   
Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            42.06   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            52.63   
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            53.16   
Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            59.37   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            1:02.00   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            43.10   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            46.64   
Boglarka Biro  2006  Karlskoga Simförening            47.88   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening            48.95   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            49.89   
Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            50.53   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            51.73   
Matilda Håkansson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            51.89   
Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            53.11   
10  Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            53.53   
11  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            53.69   
12  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            54.26   
13  Linn Segelström  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            55.29   
14  Thea Sandberg  2006  Karlskoga Simförening            55.98   
15  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            58.82   
16  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            1:00.55   
17  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap            1:04.38   
Amelia Fridlund  2006  Karlskoga Simförening            DNS   
Ida Pettersson  2006  Karlskoga Simförening            DNS   
Alexandra Myrén  2006  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Locken  2008  Säffle Simsällskap            24.99   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            25.34   
Erik Johansson  2008  Deje Simsällskap            27.39   
Erik Westlindh  2007  Säffle Simsällskap            27.56   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            28.26   
Vincent Johander  2008  Karlstads Simsällskap            28.46   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            33.24   
Mike Saade  2008  Säffle Simsällskap            37.95   
Filip Askås  2007  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            45.69   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            50.50   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            53.45   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            55.88   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:00.99   
                     
 
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians            46.13   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            48.68   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            50.38   
Elis Norlin  2006  Arvika Simsällskap            54.20   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            1:01.61   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            DNS   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 39, 200m Medley F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    34.23  1:16.59  2:09.86    2:46.76   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    42.53  1:32.02  2:26.92    3:09.18   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    41.41  1:31.35  2:27.95    3:12.64   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    37.29  1:29.87  2:28.76    3:13.63   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    40.85  1:36.94  2:32.64    3:14.27   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    43.24  1:36.78  2:33.12    3:16.56   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    44.98  1:35.34  2:35.01    3:19.19   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    44.87  1:39.07  2:39.05    3:23.68   
Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    49.29  1:46.14  2:45.87    3:27.51   
10  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening    51.22  1:45.35  2:44.72    3:31.78   
11  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    53.41  1:46.01  2:45.48    3:32.30   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    46.46        1:37.85   
                     
 
Gren 41, 4X25m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hk Sim Damer [2006]  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            1:29.44   
  Linn Segelström  2006                 
  Matilda Håkansson  2006      48.00        48.00   
  Emily Rye  2006                 
  Moa Pansawang  2006      1:29.44        1:29.44   
                     
Säffle SS Damer Lag 1  2006  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 42, 4X50m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlsko SF Damer [2006]  2006  Karlskoga Simförening            3:08.84   
  Nathalie Johansson  2006      50.53        50.53   
  Boglarka Biro  2006      49.97        1:40.50   
  Mia Larsson  2006      45.48        2:25.98   
  Mira Lübeck  2006      42.86        3:08.84   
                     
Karlstad Damer1 [2006]  2016  Karlstads Simsällskap            DNS   
  Moa Granzell  2008                 
  Sara Sjölander  2006                 
  Miranda Wahlstedt  2006                 
  Alva Granzell  2006              DNS   
                     
                     
 
Gren 43, 4X25m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karlstad Herrar [2006]  2006  Karlstads Simsällskap            1:57.48   
  Vincent Johander  2008                 
  Johan Pellfolk  2007      1:04.07        1:04.07   
  Gabriel Eder  2006                 
  Oskar Mathisen  2009      1:57.48        1:57.48   
                     
                     
 
Gren 45, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Damer Lag 1  2005  Örebro Simallians            2:14.46   
  Granaz Harandi  2004      34.42        34.42   
  Line Hammarland  2005      34.10        1:08.52   
  Ida Hammarland  2004      32.18        1:40.70   
  Julia Pietsch  2005      33.76        2:14.46   
                     
Karlstad F12Oy Lag1  2005  Karlstads Simsällskap            2:16.00   
  Sara Sjölander  2006      35.74        35.74   
  Minea Dautbegovic  2004      35.34        1:11.08   
  Linnea Lindberg  2005      33.87        1:44.95   
  Miranda Wahlstedt  2006      31.05        2:16.00   
                     
Säffle SS Damer Lag 1  2004  Säffle Simsällskap            2:17.70   
  Ida Lithner  2004      30.15        30.15   
  Tilde Halldan  2005      35.23        1:05.38   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      36.17        1:41.55   
  Amanda Orban  2005      36.15        2:17.70   
                     
Hk Sim Damer [2004]  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            2:22.27   
  Wilma Pettersson  2004      34.38        34.38   
  Tyra Jacobsson  2005      40.87        1:15.25   
  Carla Rye  2004      34.94        1:50.19   
  Maija Brattström  2004      32.08        2:22.27   
                     
Karlsko SF Damer Lag 1  2005  Karlskoga Simförening            2:36.48   
  Linneá Therus  2005      41.78        41.78   
  Paula Johansson  2004      40.95        1:22.73   
  Frida Jonsson  2005      38.36        2:01.09   
  Isabelle Johansson  2005      35.39        2:36.48   
                     
Karlstad F12Oy Lag2  2005  Karlstads Simsällskap            2:37.50   
  Emma Dahlberg  2005      41.67        41.67   
  Elin Schmidt  2005      37.90        1:19.57   
  Alice Johnson  2005      36.81        1:56.38   
  Hanna Dautbegovic  2005      41.12        2:37.50   
                     
Säffle SS Damer Lag 2  2004  Säffle Simsällskap            2:38.18   
  Sofie Leander  2005      43.20        43.20   
  Tindra Mortensen  2005      39.23        1:22.43   
  Julia Blennrot  2004      39.43        2:01.86   
  Nathalie Myrén  2004      36.32        2:38.18   
                     
Karlsko SF Damer [2004]  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Herrar  2005  Säffle Simsällskap            2:18.10   
  Erik Mulikov  2005      32.86        32.86   
  Adam Feki  2005      33.18        1:06.04   
  Jesper Andersson  2004      34.86        1:40.90   
  Tim Weghammar  2005      37.20        2:18.10   
                     
Ösa Herrar Lag 1  2004  Örebro Simallians            2:29.50   
  August Jansson  2005      34.39        34.39   
  Daniel Kördel  2004      35.73        1:10.12   
  Axel Skoglund  2004      37.35        1:47.47   
  Mathias Kördel  2006      42.03        2:29.50   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Säffle Simsällskap  Utskriftstid  19:05