Resultat Totalt - Utan mellantider 
 
  Tävling  Utmanaren 62    Utskriftsdatum  17 oktober 2020   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  12:24   
  Arrangör  SäffleSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 oktober 2020         
 
 
Gren 1, 100m Medley Mixed, Finaler 
Guld 1,40 Silver 1,50 Brons Regelrätt 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            1:39.27   
Siri Anderberg  2008  Säffle Simsällskap            1:42.10   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            1:43.07   
Lillian Honoré  2010  Åmåls Simsällskap            1:46.59   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            1:50.76   
Robert Mulikov  2010  Säffle Simsällskap            1:51.95   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guld 0,28 Silver 0,31 Brons Genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lo Sjöbom  2010  Säffle Simsällskap            25.26   
Tyra Perman  2010  Åmåls Simsällskap            27.13   
Adam Nilsson  2008  Säffle Simsällskap            28.15   
Annie Edman-Svensson  2012  Säffle Simsällskap            31.32   
Lina Stöfeld  2010  Grums Simsällskap            31.38   
Viktor Thörner  2010  Säffle Simsällskap            32.07   
Alexander Dahlström  2013  Säffle Simsällskap            32.63   
Matilda Häger  2009  Säffle Simsällskap            33.58   
Thea Gustafsson  2011  Säffle Simsällskap            36.97   
10  Salem Megtofi  2012  Säffle Simsällskap            37.76   
11  Silje Smersfeldt  2011  Säffle Simsällskap            39.66   
12  Ellie Eklöf  2013  Säffle Simsällskap            43.86   
13  Elias Andersson  2010  Säffle Simsällskap            45.84   
14  Alwin Zettergren  2011  Säffle Simsällskap            50.69   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guld 0,51 Silver 0,55 Brons 0,58 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            49.52   
Siri Anderberg  2008  Säffle Simsällskap            52.77   
Mohammad Abo-Keersh  2010  Säffle Simsällskap            53.03   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            53.08   
Nelly Björlin  2007  Grums Simsällskap            53.75   
Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            53.76   
Emma Hellström  2010  Åmåls Simsällskap            54.21   
Vilma Backman  2009  Åmåls Simsällskap            54.52   
Filippa Larsson  2011  Grums Simsällskap            54.68   
10  Astrid Herke  2010  Åmåls Simsällskap            54.92   
11  Robert Mulikov  2010  Säffle Simsällskap            55.91   
12  Elsa Andersson  2009  Åmåls Simsällskap            57.07   
13  Anna Kihlberg  2010  Säffle Simsällskap            57.18   
14  Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            58.34   
15  Maya Månsson  2011  Åmåls Simsällskap            58.38   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Guld 1,35 Silver 1,45 Brons 1,55 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            1:42.95   
Lillian Honoré  2010  Åmåls Simsällskap            1:46.22   
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            1:54.97   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guld 0,22 Silver 0,25 Brons 0,28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lillian Honoré  2010  Åmåls Simsällskap            21.45   
Lo Sjöbom  2010  Säffle Simsällskap            21.76   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            21.90   
Nelly Björlin  2007  Grums Simsällskap            22.39   
Anna Kihlberg  2010  Säffle Simsällskap            24.87   
Robert Mulikov  2010  Säffle Simsällskap            25.09   
Emma Hellström  2010  Åmåls Simsällskap            25.28   
Mohammad Abo-Keersh  2010  Säffle Simsällskap            27.32   
Maya Månsson  2011  Åmåls Simsällskap            28.32   
10  Astrid Herke  2010  Åmåls Simsällskap            29.00   
11  Viktor Thörner  2010  Säffle Simsällskap            32.23   
12  Elsa Andersson  2009  Åmåls Simsällskap            32.40   
13  Adam Nilsson  2008  Säffle Simsällskap            34.83   
14  Alexander Dahlström  2013  Säffle Simsällskap            35.20   
15  Silje Smersfeldt  2011  Säffle Simsällskap            45.24   
16  Thea Gustafsson  2011  Säffle Simsällskap            1:07.97   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Guld 0,40 Silver 0,46 Brons 0,53 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            44.40   
Siri Anderberg  2008  Säffle Simsällskap            46.88   
                     
 
Gren 8, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guld 0,26 Silver 0,29 Brons Genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lo Sjöbom  2010  Säffle Simsällskap            21.68   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            24.08   
Matilda Häger  2009  Säffle Simsällskap            26.38   
Emma Hellström  2010  Åmåls Simsällskap            26.68   
Elsa Andersson  2009  Åmåls Simsällskap            26.94   
Tyra Perman  2010  Åmåls Simsällskap            27.26   
Adam Nilsson  2008  Säffle Simsällskap            27.89   
Astrid Herke  2010  Åmåls Simsällskap            28.57   
Viktor Thörner  2010  Säffle Simsällskap            28.57   
10  Annie Edman-Svensson  2012  Säffle Simsällskap            33.84   
11  Silje Smersfeldt  2011  Säffle Simsällskap            34.76   
12  Alexander Dahlström  2013  Säffle Simsällskap            36.76   
13  Thea Gustafsson  2011  Säffle Simsällskap            37.82   
14  Salem Megtofi  2012  Säffle Simsällskap            38.23   
15  Alwin Zettergren  2011  Säffle Simsällskap            39.15   
16  Elias Andersson  2010  Säffle Simsällskap            39.53   
17  Pelle Bergström  2011  Säffle Simsällskap            40.38   
18  Ellie Eklöf  2013  Säffle Simsällskap            47.06   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guld 0,47 Silver 0,51 Brons 0,56 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Backman  2009  Åmåls Simsällskap            44.94   
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            46.68   
Lillian Honoré  2010  Åmåls Simsällskap            48.07   
Siri Anderberg  2008  Säffle Simsällskap            49.47   
Mohammad Abo-Keersh  2010  Säffle Simsällskap            50.46   
Robert Mulikov  2010  Säffle Simsällskap            52.70   
Anna Kihlberg  2010  Säffle Simsällskap            54.77   
Lina Stöfeld  2010  Grums Simsällskap            54.80   
Maya Månsson  2011  Åmåls Simsällskap            54.88   
10  Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            1:00.45   
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Guld 1,25 Silver 1,35 Brons 1,45 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            1:34.08   
                     
 
Gren 11, 25m Crawl Mixed, Finaler 
Guld 0,23 Silver 0,26 Brons Genomföra 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lo Sjöbom  2010  Säffle Simsällskap            16.51   
Anna Kihlberg  2010  Säffle Simsällskap            20.46   
Emma Hellström  2010  Åmåls Simsällskap            21.18   
Viktor Thörner  2010  Säffle Simsällskap            22.79   
Matilda Häger  2009  Säffle Simsällskap            23.03   
Lina Stöfeld  2010  Grums Simsällskap            23.14   
Elsa Andersson  2009  Åmåls Simsällskap            23.78   
Astrid Herke  2010  Åmåls Simsällskap            25.09   
Tyra Perman  2010  Åmåls Simsällskap            26.94   
10  Adam Nilsson  2008  Säffle Simsällskap            27.58   
11  Annie Edman-Svensson  2012  Säffle Simsällskap            29.81   
12  Alexander Dahlström  2013  Säffle Simsällskap            31.07   
13  Silje Smersfeldt  2011  Säffle Simsällskap            32.18   
14  Alwin Zettergren  2011  Säffle Simsällskap            32.39   
15  Pelle Bergström  2011  Säffle Simsällskap            34.56   
16  Salem Megtofi  2012  Säffle Simsällskap            35.44   
17  Thea Gustafsson  2011  Säffle Simsällskap            48.52   
                     
 
Gren 12, 50m Crawl Mixed, Finaler 
Guld 0,41 Silver 0,45 Brons 0,49 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Sörqvist  2010  Åmåls Simsällskap            40.65   
Nelly Björlin  2007  Grums Simsällskap            40.69   
Vilma Backman  2009  Åmåls Simsällskap            41.15   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            41.19   
Siri Anderberg  2008  Säffle Simsällskap            42.38   
Lillian Honoré  2010  Åmåls Simsällskap            42.92   
Mohammad Abo-Keersh  2010  Säffle Simsällskap            43.23   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            45.12   
Robert Mulikov  2010  Säffle Simsällskap            47.33   
10  Elly Andersson  2011  Grums Simsällskap            47.80   
11  Filippa Larsson  2011  Grums Simsällskap            49.02   
12  Maya Månsson  2011  Åmåls Simsällskap            52.35   
                     
 
Gren 13, 100m Crawl Mixed, Finaler 
Guld 1,15 Silver 1,25 Brons 1,35 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vile Ericsson  2009  Åmåls Simsällskap            1:22.50   
Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            1:30.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  17 oktober 2020 
Licensierad till: Säffle Simsällskap  Utskriftstid  12:24