Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram hösten 2019


SSS Tävlingskalender -19h   original Tävlingskalender 2019»
Vissa tävlingar har åldersgränser eller tidskrav så grupperna som anges nedan ska ses som målgrupp snarare än garanti för att hela den gruppen kommer att delta på en viss tävling.
 
    Mästerskapssidan»     SSF»      LiveTiming- livetiming.se -kolla Filarkivet

Tävlingsinfo»      Mall PM-endagars»         Mall PM övernattning-19h»          PM i arkivet» 

Anmälningar/strykningar före tävling: This is a mailto link   C_Ronny Leander 070-356 44 74

   Dag  Tävling
/läger/utb.
 Plats Grupp Bokn.
ansvar»
Trän
-are
Inbj.  Anm
sen.
 PM Live Timing Rapp
-ort
STåådds
v34 23-25  Uppstartläger 
   AB ÅSS              rapp  ST190829d2s2
Sep   8/9 start D-Teknik
                   
v35 29/8 alt 30/8-1/9 LägerMSSF SM/JSM      SUM-SIM DM Älvdalen    MSSF
 + förälder
   inbj  delt  arrPM    rapp  -
v36 6-8 Arena_USO försök-final 14oy-17oä
Uddevalla  BC  Börjesson
/Thörner
Ro  inbj  ingen   LiveTiming    -
v37 9-15 para-VM 50m
London uttagna  SSF      
     rapp  ST190912d2s6
  ST190917d2s8
v38 21-22 Wadköpingsdopp
12oy-17oä  
Örebro AB  Orban  Ni  inbj

 anm 
 delt

anmPM
 PMsss 

LiveTimingst   rapp  ST190926d2s8
 v39 29-30                      
Okt                      
     
v40  5-6   DM/JDM  Västerås  AB kval  Mulikov  Ni
 To
 inbj  delt

 arrPM  
  PMsss

 LiveTimingst  rapp  ST191010d2s6
   lö 5 Västerbybad Race
 Götene 
* ej DM-

 B*C
kvalad

Andersson
/Borén
 Ro  inbj  anm  PMsss  LiveTimingst

 Inställt

 
   lö 5   Knatte Cup Hallsberg              ---

 rapp

 ST191010d2s6
v41 12-13  UGP1 12-16år Karlskoga ABC  --  Ka   inbj  anm  arrPM
 PMsss
 LiveTimingst  rapp  ST191017d2s1-2
v42  20  Tegnérdopp 13oy Grums  BC      inbj  anm    LiveTiming  rapp  ST191026d2s2
 v43  27   Simiadenläger
  MSSF    -12år

Karlskoga

 C
 antal 3+
 

Malin

 inbj m.m  anm      rapp  -
Nov   Höstlov v44                    
v44  2-3                      
v45  9-10  SUM-SIMregion
13oy -16år
Örebro  A-C  Locken To  inbj  delt

 arrPM  
 PMsss

LiveTimingst  rapp  ST191116d2s4
   10  ICA KlinganCup (Höstdopp) 12oy Grums  C  

Ro

 inbj  delt  arrPM
 PMsss
LiveTimingst  rapp ST191114d2s6
v46 13-17

 SM/JSM

Eskilstuna A kval  Klasson Ni  inbj
 ackr
 inga   LiveTiming  -  
 v47  24 Wasasimmet Kristineh  ABC
 --  ?  inbj
 inga   LiveTiming  -  
   lö 23  Swim of Hope  Åmål
 ABC                
 v48  lö 30 HÖSTSIMIAD 12oy  Karlstad  C  -- Ro  inbj delt  arrPM LiveTimingst    
Dec    Skolslut 19/12
                   
v49 6-8  SUM-SIM Riks Umeå

kval på region

Lithner Ni    Ida
Erik
 arrPM LiveTimingst    
 v50

 ej15/12
senare
lägges

 KM &
 Utmanaren 61
Säffle prel

 ABCDS
alla medlemmar

             
   Dag  Tävling Plats  Grupp  Bokn-ansv Trän
-are
 inbj Anm
senast
 PM  LiveTiming #fcf4ff  #faf0e6

   Kvaltider»        Ni = Nils   Ro = Ronny  Ka = Katrin   To = Tomas                        S= Simlinjen

 *  I Tävlingsprogrammet sättes i efterhand andra tävlingar in, där någon simmare representerar klubben, som landslagsuttagningar och enskilda önskemål. Det är och har alltid varit klubbens policy att klubben anmäler och betalar startavgifter till annan tävling, allt övrigt sköts och betalas dock av den tävlande. Här finns ingen utsedd bokningsansvarig. 

Uppdaterad: 23 JUL 2019 11:58 Skribent: GF
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Säffle SS - Simidrott
Noltorps Gård
66191 Säffle

Kontakt:
Tel: 0702213441
E-post: This is a mailto link

Se all info